W Grodkowie ruszyła budowa basenu otwartego. Tuż obok planowana jest kryta pływalnia

0
fot. laghetto.pl / zdjęcie poglądowe

Już za kilka miesięcy mieszkańcy Grodkowa będą mogli skorzystać z letniego kąpieliska. Pomiędzy starą niecką basenową a stadionem rozpoczęły się prace budowlane. Co ciekawe, w miejscu starej niecki planowana jest budowa krytej pływalni.


  • „Jesteśmy już po przetargu, mamy wyłoniona firmę, która właśnie rozpoczęła prace budowlane. Wartość inwestycji wyniesie ok. 2,1 mln złotych, z czego 1,2 mln zł pochodzi z otrzymanego dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Basen letni będzie już funkcjonował od tego sezonu” – mówi Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.

    Wykonawcą zadania jest wrocławska spółka R-BUD Budownictwo. W ramach inwestycji powstaną: basen pływacki 25 m x 12,76 m (głębokości 1,2 m), basen rekreacyjny 15,25 m x 7,78 m (głębokości 0,80 m), kontenery sanitarne, kontenery technologii basenów, kontener ratowników, przebieralnie , prysznice, brodziki do płukania stóp, mała architektura wraz z oświetleniem terenu. Każda niecka basenowa zostanie otoczona pomostami drewnianymi, a przy większej znajdzie się pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Na obiekcie zaprojektowano również miejsce dla foodtrucków i plażę.

Warto zaznaczyć, że Gmina Grodków posiada także gotową dokumentację i pozwolenie na budowę krytej pływalni, która ma powstać tuż obok letnich basenów otwartych.

  • „Koszty remontu starej niecki odkrytej wyniosłyby ok. 7 mln złotych, więc doszliśmy do wniosku, że lepiej jest wybudować kryty basen w tym miejscu. Ubiegłoroczny kosztorys tej inwestycji wynosił ok. 12 mln złotych. Taki obiekt będzie służył mieszkańcom przez cały rok, a nie tylko 2 miesiące w roku. Liczymy na unijne dofinansowanie i jeśli takie otrzymamy, to będziemy mieli cały kompleks basenów. Całoroczną krytą pływalnię i obok lenie kąpielisko” – podsumowuje burmistrz Grodkowa.