Judoka ze Skarbimierza wywalczył brązowy medal w Pucharze Polski

0

W piątek i sobotę (12-13 marca), w Piasecznie odbył się Puchar Polski w kategorii młodszych juniorek i juniorów oraz seniorów i seniorek. W turnieju bardzo dobrze spisali się zawodnicy ze Skarbimierza, wychowankowie sekcji UKS „Sakura”, a obecnie zawodnicy MKS Juvenia Wrocław.

Pierwszego dnia Pucharu Polski walczyła Paulina Zarychta (kat. 70kg). Nasza zawodniczka pokonała w pierwszej walce Magdalenę Jarkowską z łódzkiego klubu. W półfinale musiała uznać wyższość przeciwniczki z Gdańska, a w pojedynku o 3. miejsce przegrała z zawodniczką z Nowej Soli, zajmując ostatecznie 5. miejsce.

W sobotę (13.03), na matę hali GOSiR w Piasecznie wyszli juniorzy młodsi. Piotr Chwistek (kat. 66 kg) stoczył 7 walk i staną na podium z brązowym medalem, a Marcel Resiak (kat. 50 kg) po 4 pojedynkach zajął w swojej kategorii wagowej miejsce piąte.