Radna Rady Miejskiej w Brzegu prowadziła pod wpływem alkoholu. Policja skieruje wniosek o wykroczenie do sądu

0
fot. alkomat
Reklama

Radna Rady Miejskiej w Brzegu została zatrzymana dzisiaj w godzinach porannych przy ulicy Starobrzeskiej podczas rutynowej kontroli. W trakcie badania alkomatem stwierdzono u radnej poziom alkoholu w organizmie przekraczający dopuszczalne prawem normy – 0,18 mg w wydychanym powietrzu.  Policja zatrzymała prawo jazdy radnej i rozpoczęła procedurę zmierzającą do skierowania wniosku o wykroczenie do sądu.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu nie chciał ujawnić tożsamości i funkcji sprawowanej przez zatrzymaną osobę.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

 – Mogę potwierdzić tylko, że dzisiaj (19.03) około godziny 7:00 na ulicy Starobrzeskiej w Brzegu policjanci w trakcie rutynowych czynności zatrzymali kobietę kierującą samochodem. W trakcie badania alkomatem okazało się, że prowadziła ona pojazd po użyciu alkoholu. W wydychanym powietrzu badanie alkomatem potwierdziło początkowo stężenie w wysokości 0,18 mg (od red: około 0,36 promila). Kolejne trzy badania potwierdziły malejące stężenie na poziomie 0.16 mg (od red.: około 0,32 promila). Policjanci zatrzymali prawo jazdy osoby prowadzącej i podjęli czynności, w związku z tym wykroczeniem, związane ze skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie  – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Udało się nam ustalić, że osobą prowadzącą samochód jest brzeska radna Bożena Szczęsna.

– Jest mi szalenie przykro z tego powodu. Jadąc rano samochodem byłam przekonana, że nie mam żadnego alkoholu w organizmie. Niestety po zatrzymaniu i kontroli policji okazało się inaczej. Zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie w trybie wykroczeniowym i jestem gotowa ponieść wszelkie tego konsekwencje. – komentuje radna Bożena Szczęsna

Co grozi za jazdę pod wpływem alkoholu?

Wysokość kary za jazdę pod wpływem alkoholu związana jest w pierwszej kolejności z wykazaniem dokładnej ilość alkoholu w organizmie. Od poziomu stężenia w organizmie kierowcy, zależy czy mamy do czynienia z przestępstwem jazdy w stanie nietrzeźwości, czy z wykroczeniem.

Jeżeli ilość alkoholu w jednym decymetrze sześciennym wydychanego powietrza wynosi od 0,10 mg do 0,25 mg (od 0,2 do 0,5 promila), mamy do czynienia z wykroczeniem. Kierowca, u którego ilość alkoholu przekracza 0,25 mg w jednym decymetrze sześciennym (0,5 promila), odpowiadać już będzie za przestępstwo.

Reklama