Termin wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Grodkowie kolejny raz przeniesiony

0

Od sześciu miesięcy organ stanowiący w Gminie Grodków proceduje w niepełnym składzie. Chodzi o wygaszony w październiku 2020 r. mandat radnego Tomasza Zemana, który zrezygnował z funkcji radnego ze względu na objęcie stanowiska prezesa zarządu Grodkowskich Wodociągów i Kanalizacji. Termin wyborów uzupełniających był już ogłaszany kilkukrotnie, ale za każdym razem pojawia się nowa data.


Przypomnijmy, że pierwotny termin wyborów w okręgu nr 3 zaplanowano na 20.12.2020 r., ale zarządzeniem wojewody opolskiego przeniesiono datę na 24.01.2021 r. Niestety, sytuacja epidemiczna sprawiła, że w styczniu także nie przeprowadzono wyborów uzupełniających i zmieniono termin na 11.04.2021 r. Wczoraj (29. marca), opublikowano kolejne zarządzenie w tej sprawie i wyznaczono nową datę wyborów na 9.05.2021 r.

Należy zaznaczyć, że miana terminu głosowania wydłużyła także do 4. maja ostateczną datę na zgłaszanie komisarzowi wyborczemu zamiaru głosowania korespondencyjnego przez wyborców podlegających w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych. Automatycznie wydłużony został również czas zakończenia kampanii wyborczej, do 7. maja (godz. 24:00).

Dodajmy, że Krajowe Biuro Wyborcze w Opolu już wcześniej zarejestrowało pięć komitetów wyborczych, które następnie zgłosiły swoich kandydatów do wyborów uzupełniających (według wylosowanych numerów list):
Lista nr 1 – Górski Maciej, lat 33, zam. Grodków, zgłoszony przez KWW Macieja Górskiego
Lista nr 2 – Kapinos Damian Rafał, lat 31, zam. Grodków, zgłoszony przez KWW Damiana Kapinosa
Lista nr 3 – Jurasz Paweł, lat 44, zam. Grodków, zgłoszony przez KWW Paweł Jurasz
Lista nr 4 – Wolak Damian Michał, lat 31, zam. Grodków, zgłoszony przez KWW Nowy Grodków
Lista nr 5 – Gajewska Agnieszka Monika, lat 38, zam. Grodków, zgłoszona przez KWW Siła Grodkowian

W głosowaniu wezmą udział mieszkańcy obwodu nr 3, czyli ulic: Klonowej, Krakowskiej od 1 do 29 (numery nieparzyste) i od 2 do 30 (numery parzyste), Sienkiewicza od 24 do 98 (numery parzyste) i od 15 do 43 (numery nieparzyste), Szpitalnej 14, Opolskiej, Sadowej, Tadeusza Zawadzkiego oraz Zielonej.