Weekend Food Trucków w Lewinie Brzeskim już 17. i 18. kwietnia

0

Na lewiński Rynek po raz kolejny zjadą food trucki – czyli restauracje na kółkach, w których będzie można zakupić na wynos najpyszniejsze dania z kuchni całego świata. Ich zlot zaplanowano na sobotę i niedzielę (17-18.04.2021).To już trzeci zlot food trucków, który odbędzie się w Lewinie Brzeskim. Dodajmy, że pierwsze tego typu wydarzenie odbyło się tam w sierpniu 2019 roku, a druga edycja zrealizowana została w lipcu 2020 roku. Tym razem postawiono na wiosnę i food trucki pojawią się na lewińskim Rynku już w najbliższy weekend.

Co to są food trucki?
Najprościej rzecz ujmując food truck – to samochód restauracja. Zazwyczaj tego typu biznesy prowadzone są przez miłośników sztuki kulinarnej, którzy zamieniają swoje busy, furgonetki, vany w niewielkie restauracje – kuchnie na kołach, w których serwowane są przepyszne dania na wynos. Dodajmy, że najczęściej w food truckach przygotowywane są potrawy z różnych stron świata, często dania egzotyczne, które niełatwo dostać w tradycyjnych lokalach.
W naszym kraju jedzenie z tego typu restauracji jest w ostatnich latach niezwykle modne, a właściciele najlepszych jeżdżących restauracji są znani w całej Polsce. Ich atutem jest także mobilność i fakt, że jednego dnia można skosztować specjałów w jednym mieście czy miejscowości, a kolejnego dnia, ta sama restauracja i jej jakość, dostępna jest dla klientów nawet kilkaset kilometrów dalej.

Zloty foodtrucków w Lewinie Brzeskim cieszą się dużym zainteresowaniem smakoszy. Jak informują organizatorzy – tym razem na lewińskim Rynku dostępne będą dania z czterech stron świata.

  • „Zapraszamy na Rynek w Lewinie Brzeskim w najbliższy weekend, tj. 17-18 kwietnia 2021r., podczas którego odbędzie się zlot Food Trucków. Organizacja wydarzenia zgodnie z aktualnymi wytycznymi związanymi z sytuacją epidemiologiczną” – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Lewinie Brzeskim (www.lewin-brzeski.pl).

    Do udziału w wydarzeniu zaprasza Food Truck Event (facebook: fteventpl) oraz Gmina Lewin Brzeski. Partnerami lewińskiego zlotu foodtrucków są: Festiwal Burgerów, Browar Zamkowy Racibórz, Foodtrucker Premium Beer, Agar Power Agregaty Prądotwórcze oraz #NPLM!. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w wydarzeniu.