Będzie regionalizacja obostrzeń. Luzowanie w 11 województwach, na Opolszczyźnie na razie bez zmian

0
(fot. PAP/Rafał Guz)

Minister zdrowia poinformował na dzisiejszej (21.04) konferencji prasowej o wprowadzonych zmianach w stosowaniu obostrzeń. Wcześniej odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.


  • „Jeżeli chodzi o te regiony, gdzie mamy sytuację najtrudniejszą, to mówimy o województwie śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim. W tych województwach utrzymujemy dotychczas obowiązujące obostrzenia. Natomiast w pozostałych województwach chcemy wprowadzić pewne poluzowania” – mówił Adam Niedzielski.

Pierwszą ze zmian w regionach mniej zagrożonych będzie przywrócenie nauki w systemie hybrydowym w klasach I – III od najbliższego poniedziałku (26.04). Chodzi o województwa: kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, małopolskie, mazowieckie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, zachodniopomorskie.

W tych 11 województwach (również od 26. kwietnia) przywrócona zostanie działalność w salonach urody, zakładach fryzjerskich i kosmetycznych.

  • „W przyszłym tygodniu przedstawimy bardziej szczegółowy plan na maj, m.in. dla branż gastronomicznej i hotelarskiej. Odniesiemy się też do komunii, wesel i uroczystości. Przewidujemy, że sytuacja będzie się poprawiała” – zapowiedział szef resortu zdrowia.