Od 15 maja zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

0
teorie spiskowe
fot. archiwum / zdjęcie poglądowe

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał dzisiaj (28.04), że od 15 maja będzie proponował zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu przy zachowaniu dystansu 1,5 metra.


  • „15 maja to też jest bardzo ważna data, ponieważ od tego terminu będziemy proponowali rozwiązanie, że na zewnątrz maseczki nie będą musiały być noszone, o ile oczywiście jest zapewniony dystans półtora metra, który jest wymagany. Otwieramy też gastronomię zewnętrzną oraz teatry, kina na świeżym powietrzu z obłożeniem do 50 proc.” – oświadczył szef resortu zdrowia na konferencji prasowej.

    Podkreślił jednak, że w przypadku braku możliwości zachowania dystansu maseczki nadal powinny być noszone. Minister Niedzielski uzasadnił również otwarcie gastronomii, teatrów i kin na powietrzu.
  • „Ponieważ dajemy możliwość funkcjonowania bez maseczek na zewnątrz, to otwieramy również gastronomię zewnętrzną, a także teatry i kina na świeżym powietrzu z obłożeniem 50 proc. Imprezy okolicznościowe jak wesela czy komunie będą mogły być organizowane w limicie do 25 osób. Ale powtarzam, na świeżym powietrzu, tak by zabezpieczyć, czy w miarę bezpiecznie realizować te uroczystości” – podsumował minister zdrowia

źródło: PAP / Marzena Kozłowska