Majówka z przelotnymi opadami deszczu [prognoza synoptyczna 1 – 3 maja]

0
Fot. Iwona Wodowska / IMGW-PIB

Majówkowy weekend nad Polską zapowiada się przeważnie pochmurnie i z przelotnymi opadami deszczu. Noc poprzedzająca majówkę (z piątku na sobotę), przyniesie na północnym wschodzie kraju spadek temperatury powietrza do -2°C; kolejne noce już bez przymrozków. W sobotę pogoda będzie nienajgorsza, ale w niedzielę miejscami wystąpią burze, a na południu i wschodzie intensywne opady deszczu.


W sobotę 1. maja pogoda w skali całego kraju nie będzie najgorsza – zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, opady deszczu wystąpią jedynie na południu kraju. Rano miejscami na Pomorzu, Mazurach i Podlasiu spadek temperatury powietrza do -2°C, na pozostałym obszarze temperatura od 1°C do 7°C. W ciągu dnia temperatura od 10°C do 17°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Opole 14°C, wiatr 11km/hWrocław 15°C, wiatr 11km/h

Niedziela 2. maja będzie pochmurna z opadami deszczu. Na południu i wschodzie wystąpią także burze. Rano bez przymrozków, temperatura na przeważającym obszarze wyniesie od 4°C do 8°C, tylko na południowym wschodzie od 9°C do 14°C. W ciągu dnia na północnym zachodzie będzie od 8°C do 14°C. Wzrośnie prędkość i porywistość wiatru, szczególnie w burzach, gdzie porywy mogą osiągać 60 km/h. Wiatr zacznie zmieniać kierunek z południowego na północny.

Opole 15°C, wiatr 18km/hWrocław 13°C, wiatr 18km/h

Poniedziałek 3. maja będzie pochmurny z przelotnymi opadami deszczu, zwłaszcza na północy i północnym wschodzie. Przejaśnień możemy spodziewać się na południu, tutaj też nie powinno padać. Zrobi się chłodniej. Nad ranem temperatura powietrza wyniesie od 3°C do 5°C, a w ciągu dnia od 8°C do 16°C. Nadal pozostanie okresami silniejszy i porywisty północno-zachodni wiatr.

Opole 13°C, wiatr 18km/hWrocław 13°C, wiatr 18km/h