Wiosna jeszcze niezdecydowana. Będzie nieco cieplej, ale wciąż pochmurno i z przelotnymi opadami [prognoza synoptyczna 3 – 9 maja]

0
fot. Maciej Maciejewski / IMGW-PIB

W bieżącym tygodniu będzie przeważała pochmurna i okresami deszczowa pogoda, ale na szczęście nie zabraknie też momentów z większą ilością słońca. Koniec tygodnia zapowiada się znacznie cieplejszy, z temperaturą powyżej 20°C.


We wtorek będzie dość wietrznie i miejscami deszczowo. Na zachodzie i w centrum Polski możliwe burze. Najwięcej słońca na południu i południowym wschodzie, tutaj na ogół bez deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C nad morzem do 16°C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h, a wysoko w Sudetach nawet do 110 km/h.

W środę ponownie pochmurnie, ale z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na zachodzie lokalnie burze. Temperatura od 10°C nad morzem, około 14°C w centrum, do 19°C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach nad morzem do 70 km/h.

W czwartek nieco chłodniej i nadal sporo chmur. Będzie to kolejny dzień z przelotnymi opadami deszczu niemal w całym kraju. Uczucie chłodu dodatkowo będzie potęgował siny i porywisty wiatr, który w porywach nad morzem może osiągać 85 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 9°C nad morzem do 13°C na południu.

W piątek już nieco cieplej, zwłaszcza w południowej Polsce, gdzie temperatura może wrosnąć do 17°C. Nadal miejscami przelotne opady deszczu, a lokalnie niewykluczone burze.

W sobotę termometry na północy kraju wzrosną do 12°C, jedynie nad morzem nadal około 10°C, jednak na południu będzie bardzo ciepło, nawet 23°C.

W niedzielę już w całym kraju temperatura powyżej 20°C, przy czym na południu może osiągnąć nawet 26°C. Wysokiej temperaturze zarówno w sobotę jak i w niedzielę będą towarzyszyły przelotne opady deszczu, a w niedzielę także burze.