Firma „Drobud” wycofała odwołanie do KIO! Przebudowa Jana Pawła II będzie mogła ruszyć

0
fot. Maciej Stępień / Radio Opole

Wszystko wskazuje na to, że ważna inwestycja drogowa w Brzegu będzie mogła w końcu zostać zrealizowana. Wczoraj (26.05), Krajowa Izba Odwoławcza zniosła termin rozprawy o odwołanie od rozstrzygnięcia przetargu na przebudowę ul. Jana Pawła II. Odwołanie wycofała opolska firma. To z kolei oznacza, że Gmina Brzeg ma teraz „wolną rękę”.


Krajowa Izba Odwoławcza miała dzisiaj rozpoznać sprawę odwołania wniesionego przez firmę „DROBUD”, ale wcześniej wpłynęło pismo opolskiego przedsiębiorstwa o wycofanie sprawy. Wczoraj zniesiono termin posiedzenia, a dzisiaj wydano postanowienie o umorzeniu sprawy.

  • Odwołujący wycofał swoje odwołanie, termin rozprawy został wycofany wczoraj, aby strony nie musiały przyjeżdżać dzisiaj na rozprawę. Także dzisiaj zostało wydane postanowienie o umorzeniu sprawy. Zamawiający (Gmina Brzeg – przyp. red.) ma teraz „wolną rękę” – poinformowała naszą redakcję Katarzyna Prowadzisz, członek Krajowej Izby Odwoławczej i rzecznik prasowy KIO.

    Przypomnijmy, że miasto już dwukrotnie wyłoniło w przetargu na przebudowę ul. Jana Pawła II firmę „Jarząbek” z Brzegu, ale zastrzeżenia podnosiło przedsiębiorstwo „Drobud” z Opola. W pierwszym odwołaniu Krajowa Izba Odwoławcza tylko częściowo uwzględniła zarzuty, jednak to wystarczyło, aby zasądzić od Gminy Brzeg na rzecz Drobudu kwotę 4 534,00 zł i unieważnić wybór oferty spółki „Jarząbek”. Drugie odwołanie zostało wycofane przez „Drobud”.