Nie ma podwyżki za śmieci w Brzegu. Radni odrzucili projekt uchwały w tej sprawie

0
fot. archiwum

Na dzisiejszej (27.05) sesji Rady Miejskiej Brzegu ponownie procedowano nad propozycją burmistrza Wrębiaka o podwyżce stawki za odbiór odpadów. Kolejny raz większość Rady Miejskiej Brzegu była przeciwna takiemu rozwiązaniu. 9 radnych z koalicji burmistrza głosowało za wprowadzeniem wyższej opłaty, natomiast pozostałych 12 radnych zagłosowało przeciw.


Przypomnijmy, że nad projektem uchwały w tej sprawie dyskutowano już w ubiegły czwartek, jednak argumentacja miejskich włodarzy nie przekonała większości radnych. Jerzy Wrębiak nie zamierzał na tym poprzestać i na jego wniosek zwołano kolejną sesję nadzwyczajną.

Dzisiaj (27.05), w sali stropowej brzeskiego ratusza powrócono do tematu podwyżki. Projekt uchwały Jerzego Wrębiaka nie został zmieniony i przewidywał nie tylko wzrost stawki o 2,5 zł od osoby (z 19,50 na 22,00 zł), ale także zniesienie dotychczasowego naliczania opłaty do piątej osoby i rozpoczęcie naliczania za każdą osobę, czyli szóstą, siódmą, ósmą i każdą kolejną.

Cały przebieg dzisiejszych obrad, które trwały ponad 3 godziny, można odsłuchać na stronie internetowej >>>TUTAJ<<<.

Za podwyżką głosowali: Radosław Preis, Jacek N., Dariusz Socha, Janusz Żebrowski, Mariusz Andruchowicz, Andrzej Witkowski, Renata Biss, Ryszard Różański, Kazimierz Kozłowski.

Przeciw podwyżce głosowali: Jadwiga Kulczycka, Renata Listowska, Ewa Kozioł, Grzegorz Surdyka, Anna Głogowska, Wojciech Komarzyński, Krzysztof Grabowiecki, Tomasz Wikieł, Piotr Szpulak, Paweł Grabowski, Bożena Szczęsna i Grzegorz Chrzanowski.