Kryta pływalnia w Brzegu ruszy z opóźnieniem. W obiekcie trwają prace remontowo-konserwacyjne

0
fot. archiwum

Od dzisiaj (28.05) swoją działalność wznawiają baseny, ale kryta pływalnia w Brzegu wciąż pozostaje zamknięta. Wszystko za sprawą wykonywanych prac remontowych, których nie udało się zakończyć przed zmianami w obostrzeniach sanitarnych.


Jak poinformował nas dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzegu, kryty basen zostanie otwarty dopiero w pierwszy weekend wakacji (26-27 czerwca). Jeśli prace remontowo-konserwacyjne uda się zakończyć szybciej, to istnieje szansa, że pływalnia również zostanie uruchomiona wcześniej.

  • „W czasie postoju ze względu na obostrzenia sanitarne rozpoczęliśmy prace remontowe, a w międzyczasie ogłoszono możliwość otwarcia basenów. Teraz musimy skończyć to, co zaczęliśmy. Działania prowadzimy na wielu płaszczyznach, od drobnych napraw w nieckach basenowych, po systemy wentylacji i uzdatniania wody. Przed otwarciem musimy jeszcze wykonać badania jakości wody, ale ostateczny termin otwarcia basenu wyznaczyliśmy na pierwszy weekend wakacji. Oczywiście jest szansa, że stanie się to szybciej, ale to zależy od postępu prowadzonych prac na obiekcie” – wyjaśnia Krzysztof Kulwicki, dyrektor brzeskiego MOSiR-u.