Przed nami ciepły i słoneczny weekend [synoptyczna prognoza 4 – 6 czerwca]

0

To prawdopodobnie pierwszy w tym roku, tak ciepły i słoneczny weekend. Dobre warunki pogodowe utrzymają się przynajmniej przez najbliższe trzy dni, a ewentualne opady deszczu mogą występować tylko lokalnie na wschodzie kraju oraz w obszarach podgórskich.


Piątek (04.06) – sytuacja baryczna dla Polski
Polska pozostaje w zasięgu wyżu z centrum nad Finlandią, w ciepłym, kontynentalnym powietrzu napływającym z północnego wschodu. Ciśnienie nieznacznie spadnie.

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego
Początkowo zachmurzenie małe lub bezchmurnie, później umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 21°C miejscami na wschodzie do 25°C, 26°C na zachodzie, w obszarach podgórskich od 19°C do 23°C, wysoko w Beskidach od 12°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 9°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

Wrocław 25°CJelenia Góra 24°CLegnica 25°C
Opole 24°CKatowice 23°CCzęstochowa 23°C

Sobota (05.06) – sytuacja baryczna dla Polski
Polska pozostanie w obszarze związanym z wyżem znad Finlandii, w tej samej kontynentalnej masie powietrza. Prognozuje się nieznaczny spadek ciśnienia.

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego
Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu, możliwe burze, zwłaszcza w obszarach podgórskich. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C w rejonach podgórskich Karpat od 18°C do 20°C, wysoko w Beskidach od 12°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu miejscami przelotne opady deszczu lub burze. Temperatura od 10°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, z kierunków południowych.

Wrocław 24°CJelenia Góra 23°CLegnica 24°C
Opole 24°CKatowice °CCzęstochowa 23°C

Niedziela (06.06) – sytuacja baryczna dla Polski
Polska nadal będzie w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w tym samym, ciepłym powietrzu kontynentalnym.

Prognoza pogody dla województwa dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego
Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami możliwe przelotne opady deszczu, głównie w obszarach podgórskich i na krańcach zachodnich. Temperatura maksymalna od 19°C na krańcach południowo-zachodnich do 24°C, zwłaszcza na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu. Temperatura od 8°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

Wrocław 20°CJelenia Góra 19°CLegnica 20°C
Opole 21°CKatowice 23°CCzęstochowa 23°C