Wygrały tylko Starowice, ale zapunktował też Skorogoszcz – podsumowanie 38. kolejki 4. ligi [GALERIA Z MECZU SKOROGOSZCZY]

0

LZS Starowice Dolne pokonał Agroplon Głuszyna, LZS Skorogoszcz zremisował z Fortuną Głogówek, a Olimpia Lewin Brzeski przegrała w Graczach. Starowice zapewniły już sobie 2. miejsce na koniec sezonu, LZS Skorogoszcz walczy jeszcze o utrzymanie, a Olimpia gra o honor.

Starowiczanie nie dogonią już Ruchu Zdzieszowice, który w tym sezonie zasłużył na awans w takim stopniu, w jakim nikt nie zasłużył od lat. Jedyni pogromcy lidera, czyli podopieczni Jakuba Reila, od środowej kolejki tracą do niego już 15 punktów.
LZS Starowice Dolne wciąż jednak mógł spaść z 2. na 3. miejsce. Sprawa wyjaśniła się po sobotnim meczu przeciwko Agroplonowi Głuszyna, który zajmuje właśnie 3. lokatę. Starowiczanie wygrali 4-1 i są już poza zasięgiem drużyny spod Namysłowa.

O wyniku meczu zdecydowało pierwszych 17 minut i ostatni kwadrans. Wynik już w 3. minucie otworzył Kaique, a w 17. minucie prowadzenie starowiczan powiększył Jakub Horański. Trzeciego gola w 76. minucie zdobył Marcin Ściański, ale po chwili to rywale trafili do bramki. Na stratę bramki szybko odpowiedział Bartłomiej Rakowski, który ustalił wynik spotkania na 4-1.

Cenny punkt wywalczył też LZS Skorogoszcz, ale musiał nieźle się namęczyć. Zespół z gminy Lewin Brzeski dwukrotnie przegrywał i tyle samo razy wychodził z opresji. Niewiele jednak brakowało i to Fortuna Głogówek byłaby górą. Jeszcze w pierwszej połowie LZS Skorogoszcz golem uratował Kamil Tramsz, a w 77. minucie to samo zrobił Jarosław Witkowski i mecz zakończył się wynikiem 2-2.

– „Bardzo ciężki mecz walki, widać było, że obie drużyny doskonale wiedzą, o co grają. Widowisko mogło się podobać obu stronom, ale szkoda, że nie postawiliśmy kropki nad „i”. Do utrzymania brakuje nam już niewiele” – ocenił Marcin Feć, trener LZS-u Skorogoszcz. – „Jednak szkoda naszej determinacji na tracenie bramek po stałych fragmentach gry, co dziś zrobiliśmy. Od jakiegoś czasu jest to naszą bolączką i jeżeli tego nie poprawimy, to będziemy zawsze grali o utrzymanie”.

O godne pożegnanie się z 4. ligą walczy natomiast Olimpia Lewin Brzeski. Polonia Nysa, która już na pewno spadnie z 3. ligi, powiększy strefę spadkową do 6 zespołów. Do końca sezonu pozostały już tylko cztery mecze, czyli maksymalnie 12 punktów do zdobycia. Żeby lewinianie mogli pozostać na tym szczeblu rozgrywkowym, musieliby zdobyć co najmniej 16 „oczek”.

Podopieczni Marcina Raczkowskiego w sobotnim wyjazdowym meczu przeciwko Skalnikowi Gracze postawili na odważny i otwarty futbol, ale nie podołali rywalom. Gole Maksymiliana Węgłowskiego i Marcina Mendaka nie wystarczyły, żeby pokonać zespół z gminy Niemodlin. Ten bowiem zdobył ich aż cztery i wygrał 4-2.

Kolejne mecze z udziałem drużyn z powiatu brzeskiego zobaczymy w sobotę, 12 czerwca, o godz. 17.00. Olimpia Lewin Brzeski ugości Start Namysłów, z LZS Starowice Dolne i LZS Skorogoszcz czekają spotkania wyjazdowe. Starowiczanie zmierzą się z MKS-em Gogolin, a Skorogoszcz z Po-Ra-Wiem Większyce.