Nagrody i wyróżnienia dla artystów Klubu Wojskowego

0
fot. Klub Wojskowy

We wtorek 25 maja br. w Lublińcu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w XIV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej „Czym dla wojska jest piosenka”. Festiwal zorganizował Klub Jednostki Wojskowej Komandosów, a wśród wyróżnionych i nagrodzonych znaleźli się wykonawcy z Klubu Wojskowego w Brzegu.


Koncert galowy odbył się w ośrodku „Strzelnica” w Lublińcu. Ze względu na obostrzenia epidemiczne wszystko odbyło się w reżimie sanitarnym, a na sali oprócz laureatów i wykonawców znaleźli się też jurorzy festiwalu oraz władze samorządowe Lublińca.
Wśród laureatów konkursu na najwyższym stopniu podium w kategorii zespołów ze szkół ponadpodstawowych i dorosłych znalazł się zespół „Inwencja” z piosenką „Psalm o chlebie”, (instruktor Jana Koronkiewicz). W tej samej kategorii trzecią nagrodę zdobył zespół wojskowy „Vidmo”, którego instruktorem jest Rafał Ochociński, za wykonanie „Arahji” Kultu.

Spośród zespołów wokalno-instrumentalnych w kategorii szkół podstawowych drugie miejsce otrzymała „Inwencja Junior” pod opieką Anny Glińskiej za piosenkę „Siwe mundury”.

Nagrody otrzymali również soliści z Klubu Wojskowego w Brzegu. Trzecie miejsce w kategorii szkół podstawowych klas 5-8 zajął Gracjan Wojciechowski za wykonanie utworu „Taki kraj”. Również trzecią nagrodę w kategorii szkół ponadpodstawowych i dorosłych dostała Magdalena Mazurkiewicz za utwór „Wołyń 1943”. Solistów do konkursu przygotowała Jana Koronkiewicz, a akompaniowała im Agnieszka Sobczak.

Nie wszyscy wykonawcy mieli okazję zaprezentować się na żywo. Część utworów została wyemitowana z nadesłanych nagrań. Jednak mimo obostrzeń impreza została świetnie przygotowana, za co kierowniczce Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów Agnieszce Jakackiej-Jaworskiej oraz pracownikom klubu należą się gratulacje i duże słowa uznania.

Mamy nadzieję, że kolejna – piętnasta już edycja konkursu „Czym dla wojska jest piosenka” będzie mogła odbyć się już w normalnych warunkach na żywo.

R.O.