Opolski Związek Piłki Nożnej prowadzi nabór na sędziów piłkarskich

0
fot. archiwum

Do 31. lipca można zgłaszać wnioski o udział w kursie na sędziego piłki nożnej. Nabór chętnych osób prowadzi Kolegium Sędziów OZPN. Kurs w formule online rozpocznie się w ostatnim tygodniu lipca.


 • „Wszystkich zainteresowanych serdecznie zachęcamy do spróbowania swoich sił w roli sędziego piłki nożnej! Sędzią może zostać również czynny zawodnik. Serdecznie zapraszamy także wszystkie zainteresowane panie. W zamierzeniach Zarządu KS OZPN kurs ma na celu kompleksowe omówienie przepisów gry w piłkę nożną i przygotowanie kandydatów nie tylko do egzaminu, ale przede wszystkim do pełnienia trudnej i odpowiedzialnej roli sędziego piłkarskiego. Od kandydatów wymagamy zaangażowania, dobrej sprawności fizycznej oraz podstawowej wiedzy na temat przepisów gry w piłkę nożną” – czytamy w komunikacie OZPN.

  Dodajmy, że sędzią może zostać osoba, która ma minimum 16 lat, posiada wykształcenie średnie, bądź jest uczniem szkoły średniej i odznacza się nienaganną postawą etyczno-moralną oraz nie była karana.

  Dokumenty aplikacyjne do kursu, ankietę kandydata i oświadczenie o niekaralności można pobrać ze strony internetowej Opolskiego Związku Piłki Nożnej: http://pilkaopolska.pl/kolegium-sedziow/nabor/

  Więcej informacji o kursie i jego przebiegu można uzyskać telefonicznie, kontaktując się przedstawicielami OZPN w poszczególnych regionach:
  Brzeg: Marcin Marcinów; tel. 602 515 895, e-mail: m.marcin75@wp.pl
  Opole: Przemysław Dudek; e-mail: przemyslaw.dudek@opolskizpn.pl
  Kluczbork: Radosław Paszek; tel. 534 440 725, e-mail: obsada.ksozpn@gmail.com
  Kędzierzyn-Koźle: Dagobert Kroll; tel. 605 854 234, e-mail: krolld@wp.pl
  Nysa: Mateusz Kacprzak; tel. 534 563 842, e-mail: mateuszkacprzak92@gmail.com