20 tys. złotych nagrody za pomoc w ujęciu Jacka Jaworka

0
fot. Policja

Garnizony policji w całej Polsce wciąż poszukują mężczyzny podejrzanego o potrójne zabójstwo. Prokuratura wystosowała list gończy za Jackiem Jaworkiem, a Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył 20 tys. złotych nagrody za informacje, które pozwolą zatrzymać poszukiwanego lub odnaleźć jego zwłoki.Przypomnijmy, że do tragedii doszło 10. lipca w miejscowości Borowce k. Częstochowy. W domu jednorodzinnym znaleziono ciała małżeństwa oraz ich 17-letniego syna. Ofiary zostały zastrzelone. Ustalenia śledczych wskazują, że sprawcą zbrodni jest Jacek Jaworek. Tuż po zabójstwie mężczyzna uciekł.

  • Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył w piątek (16.07) nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych za informacje, które pomogą zatrzymać Jacka Jaworka lub odnaleźć jego ciało (nie wykluczone, że mężczyzna nie żyje). Jeśli ktoś posiada informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub numerem alarmowym 112” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

    Mundurowi zapewniają anonimowość i jednocześnie przypominają, że ukrywanie lub pomoc w ukryciu osoby poszukiwanej jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

    Dodajmy, że poszukiwany Jacek Jaworek w chwili zdarzenia ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie jeansowe oraz szarą bluzę dresową. Po zdarzeniu mężczyzna mógł się przebrać. Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 centymetrów. Uwaga! Poszukiwany może posiadać broń palną! Może próbować ucieczki! Może zachowywać się agresywnie!