Jutro otwarcie letniego basenu w Grodkowie

0
fot. UM w Grodkowie

Niespełna 5 miesięcy wystarczyło, aby gmina Grodków wybudowała letni basen. Kąpielisko posiada dwie niecki otoczone drewnianymi pomostami. Władze miasta uzyskały już wszelkie pozwolenia, dlatego na sobotę (24.07) zaplanowano otwarcie wodnej atrakcji.


  • „Serdecznie zapraszamy o godz. 10:00 już w tą sobotę (24 lipca 2021r.) na otwarcie basenu w Grodkowie. Jutro dla wszystkich wstęp będzie darmowy, od niedzieli cena biletu wyniesie 5 zł dla wszystkich. Przewidujemy kilka atrakcji i zapewnimy chwile relaksu w pięknej niebieskiej wodzie lub pod parasolem na leżaczku, ewentualnie na zielonej trawce” – czytamy w komunikacie grodkowskiego magistratu.

    Na obiekcie znajdują się również prysznice, brodziki do płukania stóp, kontenery sanitarne i przebieralnie.
  • „Mamy już wszelkie odbiory, zezwolenia i badania wody, także letni basen w Grodkowie może rozpocząć funkcjonowanie. W ramach zadania powstały dwie niecki z drewnianymi pomostami, z czego jedna jest troszkę mniejsza z przeznaczeniem dla dzieci, oczywiście z całym zapleczem technicznym i sanitarnym. Oprócz tego jest sporo miejsca na wypoczynek pod parasolami, na leżakach. W planach mamy jeszcze utworzenie w pobliżu parku typowo rekreacyjnego, posiadamy już nawet projekt na to zadanie, więc jeśli nie w tym, to na pewno w przyszłym roku to wykonamy” – mówi Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.

    Basen w Grodkowie będzie czynny codziennie od godz. 10:00 do 18:00. Cena całodniowego biletu wstępu wyniesie 5 zł.
    Przypomnijmy, że realizacja tego zadania kosztowała ok. 2,1 mln złotych, z czego ponad połowa, bo 1,2 mln zł pochodziła z rządowego dofinansowania.