Nie zwlekaj – pomóż Oliwce Czekaj!

0

Asp. szt. Józef Czekaj jest emerytowanym funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Rok temu został dziadkiem. Przyjście na świat wnuczki było wyczekiwane przez całą rodzinę. Oliwka urodziła się w 32 tygodniu ciąży. Lekarze zdiagnozowali u niej między innymi prawostronne porażenie mózgowe. Walka o zdrowie dziewczynki wymaga stałej rehabilitacji.


Oliwka we wrześniu skończy rok. Od samego początku lekarze walczyli o każdą minutę jej życia. Malutka urodziła się z niewydolnością oddechową, wrodzonym zapaleniem płuc i trójdzielną niedomykalnością serca. Po wykonaniu szczegółowych badań okazało się, że dziewczynka cierpi na prawostronne porażenie mózgowe, leukomalacje okołokomorową i rozmiękanie istoty białej mózgu.  W przypadku Oliwki schorzenie uszkodziło funkcje ruchowe, czuciowe, motoryczne oraz odczuwanie sensoryczne i spowodowały zmiany neurologiczne. Zaburzenia w późniejszym czasie mogą skutkować zaburzeniem rozwoju mowy i upośledzeniem umysłowym.

– „Asp. szt. Józef Czekaj ponad 30 lat służył w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu. Profesjonalnie i rzetelnie wypełniał swoje obowiązki. Dla młodszych służbą kolegów zawsze pomocny i uczynny. Oddany służbie i obywatelom. Teraz chcemy mu pomóc w walce o zdrowie kochanej wnuczki.  Bez ciągłej rehabilitacji jej rozwój nie jest możliwy. Metoda jaką jest leczona – NDT BOBATH –  jest bardzo kosztowna. Dodatkowe wsparcie finansowe, pomoże rodzicom i dziadkom w walce o Oliwkę i da jej szanse na prawidłowy rozwój” – informuje asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Zbiórka pieniędzy dla dziewczynki prowadzona jest na platformie Zrzutka – https://zrzutka.pl/r5a5v7. Każda złotówka w tej sytuacji się liczy. Razem możemy więcej! Pomagajmy!