Niesiemy plon! Dożynki Gminy Olszanka w Czeskiej Wsi

0

Gmina Olszanka szykuje się do gminnego święta plonów połączonego z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Tegoroczne dożynki gminne odbędą się w Czeskiej Wsi, a w ich programie znalazło się wiele atrakcji.

Gminne Dożynki w Czeskiej Wsi odbędą się w niedzielę (29.08.2021). Świętowanie będzie okazją do podziękowania wszystkim rolnikom za ich trud i pracę włożoną w czasie sezonu. Wydarzenie będzie także możliwością integracji społeczności lokalnej, wspólnej zabawy i chwilą beztroski – tak potrzebną po trudnym, pandemicznym czasie.

Uroczystości w Czeskiej Wsi rozpoczną się o godzinie 14:00 od uroczystej Mszy Świętej, która odprawiona zostanie w miejscowym kościele parafialnym. Tuż po niej, tj. ok. godz. 15:00 zaplanowano przemarsz korowodu dożynkowego na teren wydarzenia, tj. na boisko sportowe, gdzie odbywać się będzie kolejna część wydarzenia – w tym m.in. tradycyjne konkursy dożynkowe.

O godz. 15:15 odbędzie się uroczyste otwarcie Dożynek Gminnych. Po części oficjalnej przyjdzie pora na występy artystyczne. W godzinach 16:00-18:00 na scenie zaprezentuje się Kapela Podwórkowa „Lewiniacy”, a także Aleksandra Szyszka, która wystąpi z własnym recitalem. Między koncertami, tj. ok. godz. 16:45 ogłoszony zostanie werdykt konkursów dożynkowych. Świętowanie zwieńczy zabawa pod gołym niebem z zespołem „Pan i Pani”, która rozpocznie się o godz. 18:00.

Gmina Olszanka zaprasza do udziału w wydarzeniu. Przypomnijmy, że Gminne dożynki w Czeskiej Wsi odbędą się już w niedzielę (29.08.2021). W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału.