Wójt Olszanki zaprasza na festyn rodzinny i zachęca do szczepień przeciwko COVID-19

0

W sobotę (4. września), w Przylesiu odbędzie się rodzinna impreza z wieloma wydarzeniami towarzyszącymi. Dmuchańce, konkursy z nagrodami i zabawa taneczna, to tylko część atrakcji, jakie zaplanowali organizatorzy pikniku. Na miejscu będzie również mobilny punkt szczepień, do których zachęca wójt Aneta Rabczewska.


  • „Organizatorami przedsięwzięcia jest Koło Gospodyń Wiejskich „Liderki” w Przylesiu. Będą konkursy, bufet z pysznym jedzeniem, pokazy strażaków, wojska i klubu sportowego Judo UKS Victoria, a także atrakcje dla najmłodszych. Ważną częścią pikniku będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Mobilny punkt będzie funkcjonował od godz. 14:00 do 19:00” – mówi wójt Aneta Rabczewska.

Chętne osoby będą mogły skorzystać z jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson lub dwudawkowej firmy Pfizer. Gmina Olszanka w porozumieniu z jednostką OSP Jankowice Wielkie zapewnią także transport dla osób wymagających takiej formy wsparcia. W tym celu należy skontaktować się telefonicznie pod numer 530-902-904.

Jak podkreśla Aneta Rabczewska, możliwość zaszczepienia się będą mieli nie tylko mieszkańcy gminy Olszanka, ale także pobliskich miejscowości.

Dodajmy, że uczestnicy pikniku rodzinnego także będą mogli skorzystać z mobilnego punktu Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w NSPLiM jest obowiązkowy, a ustawodawca przewidział na tę czynność termin do 30 września 2021 r.