Brzeska drużyna „Szlachetnej Paczki” zachęca do pomagania. Zgłoś rodzinę, która potrzebuje pomocy

0

„Szlachetna Paczka” to ogólnopolski projekt społeczny organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Brzeska drużyna „Szlachetnej Paczki” poszukuje rodzin, którym potrzebne jest wsparcie.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. „Szlachetna paczka” tworzy zaś rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Szlachetna Paczka to również jeden z najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Know-how i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. Szlachetna Paczka łączy to wszystko. – czytamy w komunikacie brzeskiej drużyny przesłanym do naszej redakcji.

Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Szukamy ludzi, których dotknął los, jest im ciężko. Chcą jednak walczyć o swoją przyszłość. Naszym ideałem jest dotarcie do rodzin w ciągu pierwszego roku od momentu kiedy nastąpiło w ich życiu załamanie. Pomagamy innym tak, jak sami byśmy chcieli, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda. – dodaje brzeska drużyny „Szlachetnej Paczki”.

Warto także zauważyć, że „Szlachetna paczka”, która trafia do potrzebujących, to nie zestaw nic nieznaczących, kilku upominków, ale prawdziwe prezenty. Żeby skompletować pomoc dla rodziny trzeba podjąć spory wysiłek. Wolontariusze starają się również, aby w darczyńcach była jak największa radość pomagania.

Szukamy dobrych praktyk i je popularyzujemy. Coraz więcej osób chce i lubi pomagać. Skorzystaj z szansy i dołącz do drużyny „Szlachetnej Paczki” w Brzegu. Podejmij wyzwanie i dołącz do nas! – zachęcają brzescy przedstawiciele akcji.

Na obecnym etapie poszukiwane są rodzin potrzebujące wsparcia. Każdy kto chciałby pomóc może kontaktować się z Barbarą Polak – liderem „Szlachetnej Paczki” pod numerem telefonu  506 949 824 lub Anną Krysiuk pod numerem telefonu: 660 534 823. Zachęcamy do działania i wsparcia „Szlechetnej Paczki”.

Więcej informacji o akcji znaleźć można na stronie: www.szlachetnapaczka.pl.