VIII Brzeska Biesiada Piwna już w ten weekend. Znamy program wydarzenia

0

To już ósma edycja święta piwa w naszym mieście. Tegoroczna edycja organizowana jest ku uczczeniu 100-lecia lll Powstania Śląskiego. Wydarzenie odbędzie się już w sobotę i niedzielę (25-26.09.2021).

Wydarzenia wpisane w program Biesiady rozpoczną się na terenie Klubu Wojskowego 1. Brzeskiego Pułku Saperów w sobotę (25.09.2021), gdzie o godz. 15:00 odbędzie się uroczyste otwarcie wydarzenia i przywitanie gości. Następnie na scenie zaprezentują się: orkiestra dęta pod dyrekcją Józefa Problika oraz zespoły z Klubu 1. Brzeskiego Pułku Saperów. Zaplanowano także atrakcje historyczne – w tym rekonstrukcję z udziałem IX Ochotniczego Pułku Ułanów pod dowództwem Bogusława Moczydłowskiego i grupy „Semplis Fidelis” pod dowództwem Krzysztofa Rozpondka. Na zakończenie tej części odbędą się występy patriotyczne grupy „Folk Ekspres” (byli artyści zespołu „Śląsk”).


Kolejne wydarzenia zaplanowano na terenie restauracji „Wozownia”. O godz. 17:00 nastąpi uroczyste otwarcie beczki piwa z udziałem Bractwa Rycerskiego pod dowództwem Krzysztofa z Żelaznej, a o godz. 18:00 przed publicznością wystąpi orkiestra dęta pod dyrekcją Józefa Problika. O godzinie 19:30 z kolei odbędzie się pokaz i koncert pn. „Światło i dźwięk”.
Drugiego dnia, tj. w niedzielę (26.09) pierwsza część Biesiady odbędzie się na terenie Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej (przy ul. Piastowskiej 14 w Brzegu). O 12:00 rozpocznie się tam piknik rodzinny oraz impreza dla dzieci z udziałem Shreka. Tam też zaplanowano prezentację oferty turystycznej regionu – Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Kolejne wydarzenia realizowane będą w „Wozowni”. Na początek, tj. o godz. 14:00 odbędzie się tam koncert artystów – W. Romanowicz i G. Kuryły oraz innych. O godz. 17:00 zaś rozpocznie się recital Małgorzaty Kalińskiej.
Do udziału w wydarzeniu zapraszają: Restauracja „Wozownia”, 1. Brzeski Pułk Saperów im. gen. Tadeusza Kościuszki i Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu. VIII Brzeska Biesiada Piwna odbędzie się pod honorowym patronatem Prezesa Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej i Opolskiej Izby Gospodarczej, a także Samorządu Powiatu Brzeskiego reprezentowanego przez Wójta gminy Lubsza Bogusława Gąsiorowskiego. Panorama Powiatu i portal Brzeg24.pl objęły imprezę patronatem medialnym.