Płacili znalezioną kartą bankomatową i usłyszeli 10 zarzutów związanych z kradzieżą i włamaniem

0
fot. Policja

Każda rzecz jaką znajdziemy na chodniku, ulicy, czy na trawniku, ma swojego właściciela. Nie należy do znalazcy, a jej zatrzymanie stanowi przywłaszczenie, które jest zagrożone karą więzienia. Jeśli przywłaszczymy np. kartę bankomatową i dokonamy nią transakcji w sklepie, wówczas popełniamy przestępstwo kradzieży z… włamaniem. Przekonało się o tym troje mieszkańców Lewina Brzeskiego, którym grozi teraz nawet 10 lat pozbawienia wolności.


  • „Kilka dni temu do policjantów z Lewina Brzeskiego zgłosił się poszkodowany mężczyzna. Z jego relacji wynikało, że zagubił kartę płatniczą. Jak oświadczył musiała mu wypaść podczas porannego spaceru, a kiedy zorientował się i wrócił by sprawdzić, zguby już nie było” – mówi asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

60-latek był przekonany, że ktoś znalazł jego kartę płatniczą i może dokonać nią transakcji. Jeszcze tego samego dnia policjanci z Lewina Brzeskiego zatrzymali trzy osoby, które nie tylko kilkukrotnie płaciły znalezioną kartą, ale próbowały również wypłacić gotówkę.

  • „To mieszkańcy Lewina Brzeskiego w wieku od 35 – 43 lat. Zatrzymani łącznie usłyszeli 10 zarzutów, które dotyczą, przywłaszczenia oraz kradzieży z włamaniem. Wszyscy przyznali się do zarzutów. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności” – wyjaśnia asp. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

W tym przypadku straty poszkodowanego nie były duże, bo z konta 60-letniego mężczyzny zniknęło 100 zł, jednak sprawcy podobnych przestępstw muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.