Ocalić od zapomnienia

0
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie ZSB w Brzegu wraz z Fundacją „Moc i siła” zorganizowali akcję sprzątania zapomnianych grobów na cmentarzu przy ul. ks. Makarskiego.  

Uczniowie na cmentarzu parafialnym posprzątali bezimienne i opuszczone groby, odwiedzili też miejsca pamięci związane z wydarzeniami historycznymi. 

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

„Trzeba znaleźć czas na uporządkowanie nagrobku bliskiej osoby, ale dobrze jest zrobić dobry uczynek – posprzątać i zaopiekować się opuszczoną mogiłą” – mówili uczniowie klasy 3 LP (technikum logistycznego). 

To nie pierwsza, a na pewno nie ostatnia akcja młodzieży naszej szkoły, która czynnie uczestniczy w życiu społecznym Brzegu i nie tylko – mówiła Agnieszka Łukaszów, wychowawczyni oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego. 

Sprzątanie grobów przed 1 listopada to jeden z naszych obowiązków, który sami sobie narzuciliśmy i z chęcią wykonujemy. Chcemy w ten sposób oddać cześć zmarłym, ale także nauczyć naszych uczniów szacunku do tradycji i skłonić do refleksji – dodała Agnieszka Łukaszów.  

Zapal lampkę na zapomnianym grobie. Pomyśl o tych, których nie ma kto odwiedzać.  

Monika Wojciechowska Pedagog szkolny Zespół Szkół Budowlanych im.Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu

Foto: ZSB i Fundacja „Moc i Siła”

Reklama
Reklama
Reklama