Brąz Natalii Bajor w Dusseldorfie

0

Pochodząca z Brzegu tenisistka stołowa – Natalia Bajor, wspólnie z Austriaczką, Karoline Mischek wywalczyła brązowy medal w grze podwójnej podczas WTT Feeder Dusseldorf I. Z kolei w singlu brzeżanka zakończyła rywalizację na ćwierćfinale, ulegając po niezwykle zaciętym pojedynku późniejszej zwyciężczyni – Barborze Balazovej.

Świetna dyspozycja Natalii Bajor w Niemczech

Turniej w Dusseldorfie rozpoczął się dla brzeżanki kapitalnie. Pierwsze dwie rundy WTT Feeder Dusseldorf I przeszła bez straty seta, pokonując najpierw 4-0 (4,8,4,10) Niemkę – Eireen Elenę Kalaitzidou, a następnie 4-0 (3,4,9,4) Białorusinkę – Katsiarynę Baravok. W ćwierćfinałowym starciu Natalii Bajor przyszło się zmierzyć z rozstawioną z numerem „3” Słowaczką – Barborą Balazovą. Spotkaniu od samego początku towarzyszyły olbrzymie emocje. Pierwszy set padł łupem rywalki, która wygrała 11-7. Następne dwa rozstrzygały się na przewagi – kolejno dla Natalii Bajor (14-12) i dla Balazovej (18-20). Czwarty set przyniósł nie mniej emocji, ale to Słowaczka była bliżej awansu do półfinału, zwyciężając go 12-10. Jednak brzeżanka znana jest ze swojej nieustępliwości. Tak było i tym razem, gdyż kolejne dwie odsłony padły łupem Natalii, która wygrywała odpowiednio 11-5 i 13-11. Tym samym brzeska pingpongistka zanotowała niesamowity comeback! Niestety w decydującym secie górą była Balazova i to ona mogła cieszyć się najpierw z awansu do półfinału, a następnie z końcowego triumfu w całym turnieju.

Z kolei w grze podwójnej Natalia Bajor u boku Austriaczki – Karoline Mischek zdobyła brązowy medal! Para naszej zawodniczki najpierw pewnie pokonała włoski duet – Valentina Roncallo-Arianna Barani 3-0 (4,11,6), a następnie, w półfinale, musiała uznać wyższość Chorwatkom – Ivanie Malobabic oraz Mateji Jeger. Należy dodać, iż tu również duet Natalii zaliczył kapitalny powrót, powracając do gry, po przegranych dwóch pierwszych setach, doprowadzając do wyrównania 2-2. Ostatecznie wynik był jednak na niekorzyść brzeskiej pary i brzmiał 2-3 (-7,-5,4,6,-3).

Już dzisiaj, we wtorek, 18 stycznia, rozpoczyna się II turniej WTT Feeder Dusseldorf. Na początek Natalia Bajor wystąpi w deblu, gdzie wraz ze swoją partnerką – Sofią-Xuan Zhang (Hiszpania) zagrają w 1/16 przeciwko niemieckiej parze: Yuan Wan-Chantal Mantz. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 9:35.

Być może to właśnie z Chantal Mantz przyjdzie Natalii Bajor zagrać także w 1/32 gry pojedynczej. Brzeżanka rozpocznie rywalizację w tej kategorii wolnym losem, a w kolejnej rundzie jej rywalką będzie zwyciężczyni meczu Chantal Mantz (Niemcy) – Elisavet Terpou (Grecja).

Trzymamy kciuki za kolejne dobre występy brzeżanki i zachęcamy do śledzenia jej pojedynków pod linkiem: https://www.youtube.com/worldtabletennis