Powiatowe schronisko młodzieżowe tętni życiem

0
Reklama
Reklama
Reklama

Do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Brzegu (znajdującego się przy ulicy Wyszyńskiego 23) przyjechała w poniedziałek grupa 46 młodych piłkarzy z klubu WKS „Śląsk” wraz z trójką trenerów. Zawodnicy z roczników 1998 i 2001 są w Brzegu na obozie szkoleniowym. To nie pierwszy raz, gdy kluby sportowe wybierają  powiatowy obiekt jako swoją bazę noclegową. Na feriach i w czasie wakacji gościli tu już piłkarze nie tylko z Wojskowego Klubu Sportowego „Śląsk”, ale również z Towarzystwa Sportowego „Wisła Kraków”.

„Jesteśmy w Brzegu już drugi raz, wcześniej spędzaliśmy tu obóz zimowy – mówi Jarosław Dzigoński, trener juniorów starszych klubu WKS Śląsk. Warunki w schronisku są na najwyższym poziomie. Korzystamy z dwuosobowych pokojów, w których jest naprawdę wysoki standard. Wyżywienie mamy najlepsze jakie pamiętam. Tuż obok obiekty sportowe, również na najwyższym poziomie. Do dyspozycji mamy szatnie i salę konferencyjną. Po sąsiedzku mamy też park, a niedaleko krytą pływalnię. Warunki są świetne i na pewno będziemy tutaj wracać”.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzegu powstało niespełna dwa lata temu. Przez ten czas zdążyło już jednak przyjąć pod swój dach gości nie tylko z terenu całej Polski, ale też spoza jej granic. Od turystów usłyszeć można, że jest to idealne miejsce do wypoczynku, zarówno dla wycieczek grupowych, jak i klientów indywidualnych. „Największą satysfakcją jest dla mnie to, że nasi klienci są zadowoleni ze standardów oferowanych przez schronisko, powracają do nas i polecają je innym osobom – mówi Małgorzata Mianowany-Małecka, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych (ZSE kieruje działaniami powiatowego schroniska – przyp. K.Ł.). Zatrzymuje się u nas wielu klientów indywidualnych, korzystających z cyklicznych imprez odbywających się w powiecie brzeskim. Mieliśmy okazję gościć artystów, którzy brali udział w festiwalu Magia Tanga, uczestników Dni Księstwa Brzeskiego, Festiwalu Gier Planszowych, Konkursu Matematycznego Euklides i wielu innych imprez. W schronisku regularnie pojawiają się turyści z Ukrainy, Niemiec i Czech. Panuje u na życzliwa i gościnna atmosfera. Gwarantujemy też profesjonalną obsługę”.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Brzegu to placówka oświatowo-wychowawcza o charakterze całorocznym, której organem prowadzącym jest powiat brzeski. Schronisko dysponuje 47 miejscami noclegowymi w pokojach jedno- dwu- i trzyosobowych z łazienkami, telewizorem oraz WI-FI. W obiekcie znajduje się samoobsługowa kuchnia z pełnym wyposażeniem (istnieje również opcja wyżywienia w formie cateringu), żelazko i suszarki. Budynek jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przy schronisku znajduje się parking dla samochodów osobowych z wydzielonym miejscem dla autokarów oraz pomieszczenie na rowery i inny sprzęt sportowy. Budynek jest monitorowany, ogrodzony i chroniony również nocą.

„Jestem bardzo zadowolony z tego, że nasz powiat może pochwalić się tak nowoczesnym obiektem o wysokim standardzie – mówi Maciej Stefański, Starosta Powiatu Brzeskiego. Cieszy mnie, że młodzież z całego kraju może do nas przyjechać i przenocować w dobrych warunkach za niewielką kwotę. Jeśli schronisko wybierane jest przez kluby sportowe, artystów i zagranicznych turystów, to nie mam wątpliwości, że ta inwestycja była słuszna i z roku na rok będzie prosperowała coraz lepiej”.

Brzeskie schronisko jest członkiem Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Członkowie PTSM posiadający aktualną legitymację tej organizacji mogą liczyć na 20% zniżkę, a osoby odznaczone ponadto Honorową Odznaką PTSM w stopniu złotym na rabat wysokości 50%. Pierwszeństwo do korzystania ze schroniska przysługuje dzieciom i młodzieży szkolnej oraz ich nauczycielom, wychowawcom i opiekunom, a także studentom. W miarę posiadanych miejsc świadczone są również usługi dla innych osób.

Wszelkie informacje dotyczące Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzegu uzyskać można na stronie internetowej www.schroniskobrzeg.pl oraz pod nr tel. 77/416-30-79.

Krystian Ławreniuk

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama