Wypadek Wiktorii Madejskiej tuż przed metą, ale jest kolejne podium! [wideo]

0
Reklama
Reklama
Reklama

Chwile grozy przeżyli kibice Mistrzostw Polski w Kryterium rozegranych w Strzelinie. Na finiszu, kilkadziesiąt metrów przed metą, doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem Wiktorii Madejskiej. Nasza zawodniczka próbowała wyprzedzić rywalkę po zewnętrznej, jednak weszła w zakręt zbyt szeroko i uderzyła w bandy. Kiedy wydawało się, że bez pomocy medycznej się nie obejdzie, Wiktoria wstała i dobiegła do mety prowadząc rower. Tym samym nasza zawodniczka wywalczyła 2. miejsce i stanęła na podium wyścigu.


W sobotę (9. września), odbył się Finał Mistrzostw Polski w Kryterium. Zawody z kalendarza PZKol odbyły się w Strzelinie, a na starcie stanęły młode zawodniczki klubu kolarskiego Ziemia Brzeska.

W kategorii wiekowej 9-10 lat na 3. miejscu dojechała Helena Szetelnicka, natomiast w starszej grupie wiekowej Ziemia Brzeska posiadała szerszą kadrę. Tuż za podium, bo na 4. pozycji uplasowała się Hanna Wojdyła, natomiast na 5. miejscu dojechała Zuzanna Wojdyła.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama

Na wielkie słowa uznania zasługuje występ Wiktorii Madejskiej. Nasza zawodniczka walczyła na finiszu o zwycięstwo, jednak po groź nie wyglądającym wypadku zajęła 2. miejsce.

  • „Wypadek z perspektywy rodziców i kibiców wyglądał groźnie, ale na szczęście Wiktoria nie odniosła poważnych obrażeń. Dziewczyna pokazała charakter, szybko się pozbierała i na ostatnich metrach dobiegła do mety na 2. miejscu” – mówi trener Franciszek Moszumański.

Warto również dodać, że już na drugi dzień Wiktoria wystartowała w Finale Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. XII serię rozegrano w Prudniku, a nasza kolarska wojowniczka dojechała na 3. miejscu.

Wysoką lokatę również zajęła najmłodsza zawodniczka Ziemi Brzeskiej. Helena Szetelnicka w kategorii szkółek kolarskich wywalczyła 2. miejsce.

Reklama
Reklama
Reklama