Wypadek Wiktorii Madejskiej tuż przed metą, ale jest kolejne podium! [wideo]

0

Chwile grozy przeżyli kibice Mistrzostw Polski w Kryterium rozegranych w Strzelinie. Na finiszu, kilkadziesiąt metrów przed metą, doszło do groźnie wyglądającego wypadku z udziałem Wiktorii Madejskiej. Nasza zawodniczka próbowała wyprzedzić rywalkę po zewnętrznej, jednak weszła w zakręt zbyt szeroko i uderzyła w bandy. Kiedy wydawało się, że bez pomocy medycznej się nie obejdzie, Wiktoria wstała i dobiegła do mety prowadząc rower. Tym samym nasza zawodniczka wywalczyła 2. miejsce i stanęła na podium wyścigu.


W sobotę (9. września), odbył się Finał Mistrzostw Polski w Kryterium. Zawody z kalendarza PZKol odbyły się w Strzelinie, a na starcie stanęły młode zawodniczki klubu kolarskiego Ziemia Brzeska.

W kategorii wiekowej 9-10 lat na 3. miejscu dojechała Helena Szetelnicka, natomiast w starszej grupie wiekowej Ziemia Brzeska posiadała szerszą kadrę. Tuż za podium, bo na 4. pozycji uplasowała się Hanna Wojdyła, natomiast na 5. miejscu dojechała Zuzanna Wojdyła.

Na wielkie słowa uznania zasługuje występ Wiktorii Madejskiej. Nasza zawodniczka walczyła na finiszu o zwycięstwo, jednak po groź nie wyglądającym wypadku zajęła 2. miejsce.

  • „Wypadek z perspektywy rodziców i kibiców wyglądał groźnie, ale na szczęście Wiktoria nie odniosła poważnych obrażeń. Dziewczyna pokazała charakter, szybko się pozbierała i na ostatnich metrach dobiegła do mety na 2. miejscu” – mówi trener Franciszek Moszumański.

Warto również dodać, że już na drugi dzień Wiktoria wystartowała w Finale Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym. XII serię rozegrano w Prudniku, a nasza kolarska wojowniczka dojechała na 3. miejscu.

Wysoką lokatę również zajęła najmłodsza zawodniczka Ziemi Brzeskiej. Helena Szetelnicka w kategorii szkółek kolarskich wywalczyła 2. miejsce.