Marek Szwed i Marek Waszczykowski zwycięzcami turnieju Retro Tenis Brzeg Open 2023 [Galeria zdjęć i filmik]

0

W sobotę (9. września), na kortach tenisowych KS Piast przy ul. Sportowej w Brzegu rozegrano turniej tenisowy w stylu retro. Była to już 5. edycja sportowego wydarzenia, a tegorocznymi zwycięzcami zostali Marek Szwed i Marek Waszczykowski.

Przypomnijmy, że mecze w ramach Retro Tenis Brzeg polegają na grze deblowej drewnianymi rakietami, natomiast zawodnicy występują w białych strojach, co nawiązuje do najstarszego i najbardziej prestiżowego turnieju tenisowego – Wimbledonu.

W turnieju wzięło udział 24 zawodników (12 par deblowych) z Brzegu, Oławy, Wrocławia, a nawet Olsztyna. Organizatorzy zawodów przygotowali dwie grupy, w której rozegrano mecze w systemie „każdy z każdym”. Ostatecznie w finale Andrzej Pyrzalski i Łukasz Kowalewski przegrali z Markiem Szwedem i Markiem Waszczykowskim. W meczu o trzecie miejsce zwyciężyła para deblowa Patryk Piecuch / Grzegorz Onisk z parą Marek Sobisiak / Piotr Harasym.
Zwycięzcy turnieju zostali nagrodzeni okolicznościowymi pucharami, kolekcjonerskimi drewnianymi rakietami oraz voucherem na pobyt w apartamentach wakacyjnych w Wiśle.

– To już piąty raz, kiedy mam przyjemność organizować turniej Retro Tenis Brzeg. Za każdym razem budujemy wspólnie na kortach dobrą atmosferę. Dziękuje wszystkim, którzy pomogli w wydarzeniu. Moc, energia, endorfina. Było pięknie. – podsumowuje turniej organizator imprezy Patryk Piecuch.

Finałem wydarzenia było wspólne grillowanie wraz z grupą kulinarną 3xWajda na kortach KS Piast oraz afterparty w brzeskiej „Stodole” z udziałem DJ’a Pawlitto i Jarosława Dobrowolskiego.

Dodajmy, że sponsorem generalnym turnieju Retro Tenis Brzeg były firmy Margot oraz inwestor osiedla Zielona Aleja w Brzegu.

Galeria zdjęć z wydarzenia – autor Oliwer Skrzypnik

Relacja video z wydarzenia – autor Oliwer Skrzypnik

Sponsorzy