Zuzanna Wikieł na podium Otwartych Mistrzostw OZJ w skokach przez przeszkody

0
fot. Sylwia Piwoń

3. miejsce i puchar „wyskakała” Zuzanna Wikieł na koniu Zaletto Blue. Młoda brzeżanka wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Opolskiego Związku Jeździeckiego, który odbył się w miniony weekend (16 – 17) na hipodromie stadniny koni w Mosznej.


Do tegorocznych zawodów jeździeckich zgłosiła się rekordowa liczba zawodników. W sobotę odbyły się przejazdy półfinałowe, a w niedzielę rozegrano konkurs finałowy. Zuza Wikieł skakała na swoim koniu bezbłędnie i przez dwa dni nie zaliczyła ani jednej zrzutki. Ostatecznie o kolejności na podium mistrzostw zadecydowały czasy przejazdów.

Najszybsza była Marta Zapalska na koniu Roxana, 2. miejsce przypadło Lenie Osadkowskiej na koniu Bazilijus, a 3. miejsce wywalczyła Zuzanna Wikieł i jej koń Zaletto Blue.

Do niedawna Zuza skakała przez przeszkody na dużym kucu Safari Sundance, ale kilka miesięcy temu przesiadła się na wyższą kategorię i obecnie jeździ na dużym koniu Zaletto Blue.

  • Kończy się sezon letni i to podium jest zwieńczeniem moich kilku startów na nowym, świetnym koniu Zaletto Blue. Warto wspomnieć, że latem wzięłam również udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w skokach przez przeszkody. Sam fakt zakwalifikowania się był dla mnie dużym osiągnięciem. Zaraz zaczynamy sezon halowy, a współpraca z Zaletto Blue pod okiem trenera Tomasza Klein przynosi coraz lepsze efekty” – podsumowuje Zuzanna Wikieł.

fot. Sylwia Piwoń