Roboty na Tivoli i finał prac na Słowiańskiej

0

Ruszyła budowa ulic na nowo powstającym osiedlu Tivoli. W ciągu dwóch lat zostaną zbudowane nawierzchnie jezdni, chodniki, oświetlenia a nawet rondo.


 

Jak wyjaśnia Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński, plany przewidują budowę od postaw ulic Wiśniowej oraz Czereśniowej. Osobne roboty drogowe zostaną przeprowadzone na dwóch istniejących już drogach: Lompy i Słonecznej. Tam prace polegać będą na przedłużeniu istniejących już ulic w głąb nowego osiedla. Finał robót na wspominanych drogach przewidywany jest na marzec 2016 roku. Koszt budowy nowych dróg wraz z rondem to kwota ponad 1,7 mln. zł. W ramach inwestycji planowane jest wykonanie zieleni znajdującej się w pasie drogowym.

Aktualnie prace drogowe trwają też na dwóch innych drogach należących do Gminy Brzeg. Chodzi o ulicę Słowiańską, gdzie roboty budowlane już zakończono. Teraz trwają przygotowania do odbiorów technicznych. Uruchomienie drogi powinno nastąpić najpóźniej w ciągu kilkunastu dni.

Remontowany jest również odcinek ulicy Polskiej, pomiędzy Dzierżonia a Reja.  W ramach prac będzie przełożona nawierzchnia kamienna wraz z chodnikami. Roboty podzielono na dwa etapy. Obecnie jest zamknięty dla ruchu odcinek pomiędzy ulicą Dzierżonia, a piekarnią. W kolejnym etapie robót zostanie wykonany dalszy odcinek tej drogi, czyli do ulicy Reja. Roboty mają potrwać najpóźniej do połowy listopada.