Brzeg: Kolejne korekty w rozkładzie jazdy PKP. Szykują tory dla pendolino.

0

Po raz kolejny w tym roku, zmienił się rozkład jazdy pociągów. Nie wiadomo na jak długo ale zapewne jeszcze w 2014r., przewoźnicy wprowadzą kolejne zmiany. Większość tych zmian jest spowodowana pracami na szlakach kolejowych. Roboty mają przystosować tory, na których pociągi będą poruszały się z prędkością 160km/h.


 

– Roboty, jakie zostały zaplanowane  do wykonania na odcinku pomiędzy Opolem, a Wrocławiem zostały uwzględnione w ostatniej korekcie rozkładu jazdy. Pociągi nie będą opóźnione.  Główne prace będą się wiązały z likwidacją ograniczenia prędkości na długości ok. 1 km, w okolicy przystanku osobowego Lipki i przywrócenia prędkości 160 km/h. – informuje Mirosław Siemieniec rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – Korekty są wprowadzane w porozumieniu z przewodnikami, a informacje o zmianach dostępne trzy tygodnie przed – dodaje Siemieniec

Niektóre prace mają ścisły związek z wprowadzeniem na tory pociągów EIC Premium czyli pendolino. Taki pociąg, relacji Wrocław–Warszawa, pomknie przez Brzeg już w połowie grudnia. Czas w jakim podróżni będą mogli przemieszczać się między Wrocławiem a Warszawą wyniesie ok. 3h i 26 minut.

_mg_7961_resize_gallery-largefot. eicpremium.intercity.pl