Państwo Stanisława i Józef Zaremba obchodzą 72 rocznicę ślubu !

0

Specjalny list gratulacyjny i życzenia przekazał Jubilatom w ostatnią sobotę (18 października) Burmistrz Brzegu Wojciech Huczyński. Brzeżanie są jedną z niewielu  par w regionie i Polsce o tak znakomitym stażu małżeńskim.


 

Życzę Państwu następnych lat w zdrowiu i w rodzinnej atmosferze – powiedział Wojciech Huczyński Burmistrz Brzegu, przekazując Jubilatom kwiaty i okolicznościowy list gratulacyjny.

Państwo Stanisława i Józef Zarembowie pochodzą, jak wielu powojennych mieszkańców Brzegu, z dawnych polskich Kresów Wschodnich. Pobrali się jeszcze w II Rzeczypospolitej. Ich ślub miał miejsce niedzielę, 19 października 1942 roku, w kościele w Bołszowcach. Pan Józef mieszkał w Stanisławowie, a Pana Młoda w sąsiedniej Słobódce Bołszowieckiej. Kresy opuścili w czerwcu 1945 roku i jednym z pierwszych transportów kolejowych z innymi przesiedleńcami trafili do Mąkoszyc. Kilka lat później zamieszkali w Brzegu. Państwo Zarembowie wychowali sześcioro dzieci (4 córki, 2 synów), dochowali się 11 wnuków i 10 prawnuków. Jubilaci mieszkają na jednym z dużych brzeskich osiedli.

zaremba1 (Kopiowanie)