Wiktoria Madejska zwyciężyła w 64. Ogólnopolskim Małym Wyścigu Pokoju!

0
Reklama

Początek długiego majowego weekendu był pracowity dla młodych zawodniczek klubu kolarskiego Ziemia Brzeska. 1 i 2 maja, podopieczne trenera Franciszka Moszumańskiego ścigały się na poznańskim torze w 64. Ogólnopolskim Małym Wyścigu Pokoju. Trzyetapowe zawody w kategorii młodziczka zwyciężyła Wiktoria Madejska!


To już kolejny sukces Wiktorii w tegorocznych wyścigach szosowych. Pod koniec kwietnia nasza młodziczka przypieczętowała zwycięstwo w czteroetapowym IV Małym Wyścigu Pokoju, a kilka dni później (1 – 2 maja) wygrała nieco bardziej prestiżowy 64. Ogólnopolski Mały Wyścigu Pokoju, tradycyjnie rozgrywany na popularnym torze wyścigowym w Poznaniu.

Pierwszego dnia zawodów do pokonania była trasa na dystansie 42 km. Wiktoria ze startu wspólnego zajęła 2. miejsce, co dawało nadzieje na podobne wyniki podczas 2 i 3 etapu. I tak też się stało. W drugim etapie (jazda na czas) podopieczna trenera Moszumańskiego zwyciężyła, a w trzecim etapie ponownie wywalczyła drugą pozycję. Świetna i równa jazda Wiktorii Madejskiej zapewniła jej w klasyfikacji generalnej zwycięstwo i najwyższe miejsce na podium.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

W 64. Ogólnopolskim Małym Wyścigu Pokoju wystartowały również żakinie z klubu Ziemia Brzeska. Zuzanna Wojdyła zajęła w generalce 6. miejsce, a Hanna Wojdyła uplasowała się na 9. pozycji.

Dodajmy, że prosto z Poznania Wiktoria Madejska pojechała do Zamościa, gdzie już dzisiaj (4. maja) wystartuje w Pucharze Polski.

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA