Znamy zwycięzców Opolskiego Finału Wojewódzkiego Pucharu Tymbarku

0
fot. materiały prasowe organizatora
Reklama

Kluczbork, Brzeg, Grodków, Kędzierzyn-Koźle – z tych miejscowości pochodzą zwycięzcy Opolskiego Finału Wojewódzkiego XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Łącznie do rywalizacji w Kluczborku przystąpiło aż 65 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsze zespoły w kategorii U-10 i U-12 zawalczą w czerwcu o udział w Wielkim Finale na PGE Narodowym.


6 i 7 maja zespoły z całego województwa opolskiego rywalizowały w Kluczborku o miano najlepszej drużyny w regionie. Do walki przystąpiło 65 zespołów w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12 – z oddzielnymi klasyfikacjami dla drużyn dziewcząt i chłopców. Największym zwycięzcą Opolskiego Finału Wojewódzkiego wśród chłopców okazała się być Szkoła Podstawowa nr 2 w Kluczborku, której reprezentanci zwyciężyli w kategoriach U-10 i U-12. – Nie stawialiśmy sobie żadnego celu, chcieliśmy przede wszystkim dobrze się bawić. Już od rozgrywek regionalnych skupialiśmy się przede wszystkim tylko na kolejnym meczu. Drużyna U-10 w Finale Wojewódzkim nie przegrała żadnego spotkania,
a U-12 tylko jedno w fazie grupowej –
mówi Gracjan Gacmaga, trener drużyn z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kluczborku. – Chłopcy dali z siebie wszystko. Pokazali prawdziwy charakter i umiejętności na boisku, dzięki czemu po ostatnim gwizdku polały się łzy szczęścia. W Warszawie też będziemy chcieli wygrać każdy mecz – dodaje. Na etapie wojewódzkim zakończyły się rozgrywki w kategorii U-8. Wśród chłopców zwycięska okazała się być drużyna Szkoły Podstawowej w Kietrzu, która w finale pokonała zespół „Dwójka” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach.

W kategoriach dziewcząt najlepsze były drużyny ze Szkoły Podstawowej w Brzegu (U-8), Grodkowie (U-10) oraz Kędzierzynie-Koźlu (U-12). – Dziewczynki bardzo przeżywały udział w Opolskim Finale Wojewódzkim, chociaż nie była to ich pierwsza styczność z turniejem. Kilka lat temu brały udział w Zielonych Wyzwaniach, zajmując 2. miejsce w Polsce, natomiast dwa lata temu wygrały Finał Wojewódzki w kategorii U-8. W zeszłej edycji nie udało nam się zwyciężyć w wojewódzkich rozgrywkach, więc tym bardziej dziewczynki są dumne, że jadą do Warszawy. Muszę jednak przyznać, że nie była to najłatwiejsza droga, ponieważ wszystkie mecze w Finale Wojewódzkim zagraliśmy jednym składem. Tym bardziej nasze piłkarki zasługują na wielkie uznanie. W Warszawie będziemy walczyli o jak najlepszy wynik – mówi Damian Sumara, trener drużyny SP 3 w Grodkowie.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Finał Ogólnopolski XXIV edycji Pucharu Tymbarku odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Warszawie. Wielki Finał na PGE Narodowym w kategorii U-10 i U-12 zaplanowano na 10 czerwca – tuż przed spotkaniem towarzyskim Polska-Turcja. Wcześniej, bo już 28 maja, dowiemy się, w jakich grupach będą rywalizowały drużyny z Podkarpacia. Losowanie grup transmitowane będzie na profilu Łączy Nas Piłka TV na YouTube.

Ze szkolnego orlika na PGE Narodowy!

Do udziału w XXIV edycji Pucharu Tymbarku zgłosiło się 11 200 drużyn z całej Polski, co stanowi wzrost o 26% w stosunku do poprzedniej edycji turnieju. Od połowy marca większość zespołów przystąpiła do rozgrywek gminnych i powiatowych, odbywających się najczęściej na przyszkolnych orlikach, aby wyłonić reprezentantów powiatów w trzech kategoriach wiekowych – U-8, U-10 i U-12. – Puchar Tymbarku to niezwykła inicjatywa, docierająca z roku na rok do coraz większej liczby uczennic i uczniów szkół podstawowych. Jesteśmy dumni, że w realny sposób możemy przyczyniać się aktywizacji ruchowej dzieci, wspierając ich rozwój nie tylko w zakresie sportowym, ale również społecznym – mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adam Kaźmierczak. – Życzę wszystkim piłkarkom i piłkarzom, aby turniej był dla nich niezwykłą przygodą, pełną radości z gry, ładnych akcji i pięknych bramek – dodaje.  

Ruch i sport są ważnymi elementami dzieciństwa, bo to inwestycja w zdrowie i kształtowanie charakteru. Dla najlepszych to też możliwość uczynienia pierwszego kroku, by kiedyś zagrać w reprezentacji Polski, a historia Pucharu Tymbarku pokazuje, że to bardzo realne. To projekt, który niesie pozytywne efekty społeczne oraz sportowe, dlatego jako Tymbark już od 18 lat jesteśmy generalnym sponsorem rozgrywek. Życzę wszystkim uczestnikom XXIV edycji Pucharu Tymbarku, by udział w turnieju był fantastyczną przygodą, która jeszcze bardziej rozwinie piłkarską pasję – powiedział Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.

Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie talentów w początkowym etapie ich piłkarskiej pasji. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Już od etapu wojewódzkiego w wybranych miastach rozgrywki obserwują skauci PZPN oraz lokalnych klubów. Do tej pory w turnieju brało udział wiele zawodniczek i zawodników, grających dziś w najlepszych klubach w Europie i reprezentacji Polski. Aż 11 uczestników Pucharu Tymbarku wywalczyło awans na mistrzostwa Europy z reprezentacją prowadzoną przez selekcjonera Michała Probierza! Są w tym gronie: Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek, Adam Buksa, Sebastian Szymański, Jakub Moder, Damian Szymański, Bartosz Slisz, Bartosz Salamon, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kiwior czy Bartosz Bereszyński. Od 2023 roku Puchar Tymbarku oraz jego uczestnicy są oficjalnym Partnerem Reprezentacji Polski.

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Sportu i Turystyki, Minister Edukacji i Minister Zdrowia.

PODSUMOWANIE OPOLSKIEGO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO XXIV EDYCJI PUCHARU TYMBARKU

KATEGORIA U-12 CHŁOPCÓW:
1. miejsce – SP 2 w Kluczborku
2. miejsce – O!POLSCY (SP 5 w Opolu)
3. miejsce – SP Dąbrowa

Najlepszy zawodnik: Jan Mielnik (O!POLSCY w SP 5 w Opolu)
Król strzelców: Filip Kondraciuk (SP 5 w Kędzierzynie-Koźlu)
Najlepszy bramkarz: Wojciech Mioduszewski (SP 2
w Kluczborku)

KATEGORIA U-12 DZIEWCZYNEK:
1. miejsce – UKS SAP SZÓSTKA (SP nr 6 w Brzegu)
2. miejsce – SP 5 w Kędzierzynie-Koźlu
3. miejsce – SP NASZA SZKOŁA (SP w Opolu)

Najlepsza zawodniczka: Wiktoria Koziarska (SP 5 w Kędzierzynie-Koźlu)
Królowa strzelców: Hanna Lotko (UKS SAP SZÓSTKA z SP nr 6 w Brzegu)
Najlepsza bramkarka: Jessica Pawnuk (SP w Radłowie)
KATEGORIA U-10 CHŁOPCÓW:
1. miejsce – SP 2 w Kluczborku
2. miejsce – HATTRICK GŁUCHOŁAZY (SP 3 w Głuchołazach)
3. miejsce – BIZONKI DOBREGO (SP 20 w Opolu)

Najlepszy zawodnik: Michał Nowacki (SP 2 w Kluczborku)
Król strzelców: Aleksander Bibułowicz (BIZONKI DOBREGO z SP 20 w Opolu)
Najlepszy bramkarz: Tymoteusz Spyrka (HATTRICK GŁUCHOŁAZY z SP 3 w Głuchołazach)
KATEGORIA U-10 DZIEWCZYNEK:
1. miejsce – SP 3 w Grodkowie
2. miejsce – SP w Radłowie
3. miejsce – ZPO w Dziewkowicach

Najlepszy zawodnik: Emilia Otrząsek (SP w Radłowie)
Królowa strzelców: Liliana Sumara (SP 3 w Grodkowie) Najlepszy bramkarz: Amelia Szyszka (ZPO w Dziewkowicach)
KATEGORIA U-8 CHŁOPCÓW:
1. miejsce – SP w Kietrzu
2. miejsce – DWÓJKA (SP 2 w Głuchołazach)
3. miejsce – SP 31 w Opolu

Najlepszy zawodnik: Alex Lach (SP 31 w Opolu)
Król strzelców: Aleksander Cieśla (DWÓJKA z SP 2 w Głuchołazach)
Najlepszy bramkarz: Oliwier Sawczuk (SP w Kietrzu)
KATEGORIA U-8 DZIEWCZYNEK:
1. miejsce – SP 19 w Kędzierzynie-Koźlu
2. miejsce – SP w Popielowie
3. miejsce – CHROBRY LIGOTA KSIĄŻĘCA (ZSP w Ligocie Książęcej)

Najlepsza zawodniczka: Lena Tomica (SP 3 w Zdzieszowicach)
Królowa strzelców: Matylda Kondraciuk (SP 19 w Kędzierzynie-Koźlu)
Najlepsza bramkarka: Jawiga Rambau (SP w Popielowie)
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA