Budynek brzeskiego magistratu nie będzie podświetlany. Decyzja podyktowana oszczędnościami

0
fot. UM w Brzegu
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

W ostatnich latach z miejskiej kasy Brzegu popłynął strumień pieniędzy na medialną propagandę i efekciarstwo. Z budżetu miasta płacono nawet za to, aby włodarz mógł wystąpić w radiowym programie i upiec miodownika. Tak – to nie było spontaniczne i darmowe, tylko opłacone z pieniędzy podatników. W tym samym czasie bywało i tak, że brakowało pieniędzy na podstawowe wydatki. Na ile ta polityka zostanie zmieniona, jeszcze nie wiadomo, ale wiadomo, że nowa burmistrz Brzegu od początku deklarowała racjonalne wydatkowanie publicznych pieniędzy. Jednym z pierwszych kroków w tym kierunku ma być oszczędność energii elektrycznej poprzez wyłączenie podświetlenia budynku Urzędu Miasta w Brzegu.


  • „Informujemy, iż od dnia 09.05.2024 r., decyzją burmistrz Brzegu Violetty Jaskólskiej-Palus budynek Urzędu Miasta w Brzegu nie będzie już podświetlany w godzinach wieczornych. Decyzja ta została podjęta z uwagi na stale rosnące ceny energii oraz konieczność wprowadzenia oszczędności. Budynek, w celu podniesienia jego rangi, będzie podświetlany jedynie okazjonalnie, tj. w okresie świątecznym” – czytamy w komunikacie na stronie internetowej Urzędu Miasta w Brzegu.

Większość opinii mieszkańców Brzegu, wyrażona na urzędowym profilu facebookowym, wydaje się rozumieć i popierać wygaszenie światełek zapalanych „na pokaz”:
– „W końcu jakieś rozsądne decyzje”
– „Dobra decyzja, oszczędności!”
– „Brawo! W końcu nadszedł czas na racjonalne decyzje”
– „Wielokrotnie Radni podnosili temat wyłączenia oświetlenia budynku, bardzo dobra decyzja”

W komentarzach nie zabrakło również odmiennych głosów, ale te szybko doczekały się odpowiedzi:
– „Uważam, że szkoda … pięknie wyremontowany budynek, dużo odwiedzających miasto ludzi oglądało go późnym wieczorem… zaraz okaże się, że w parku światło nie jest potrzebne, więzienie też zbyt mocno jest oświetlone, płacę podatki na to piękne miasto i chciałbym podziwiać je również nocą… oszczędności tak, ale nie za wszelką cenę” – uważa pani Izabela.
– „Ile to znaczy dużo? I późny wieczór? Nie wierzę, że turyści zwiedzają późnym wieczorem ulice Robotniczą” – odpowiedziała pani Joanna.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

– „Czy Pani burmistrz informując o takiej decyzji może podać od razu dokładnie obiektywnie i realnie jaką kwotę zaoszczędzi w m-cu nie oświetlając urzędu??? I na co ta kwota będzie przeznaczona?” – zastanawiała się kolejna mieszkanka Brzegu.
– „Za oszczędności w oświetlenie urzędu można oświetlić np. bieżnię na stadionie, czego były burmistrz w ogóle nie widział” – kontrowała inna uczestniczka dyskusji.

Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA