Taekwondziści z Brzegu walczyli na Otwartych Mistrzostwach Walii w Cardiff

0
fot. OKSW
Reklama
Reklama
Reklama
Blisko tysiąc zawodników i zawodniczek z kilku krajów rywalizowało w Otwartych Mistrzostwach w Tekwon-do. Zawody w Cardiff gościły również taekwondzistów z Opolskiego Klubu Sportów Walki, w tym także z Brzegu. Medale ze stolicy Walii przywieźli m.in. Jakub Jaskólski i Maciej Łużyński.

  • „Otwarte Mistrzostwa Walii w Cardiff w Taekwon-do rozgrywano na 22 planszach, a rywalizowało 960 zawodniczek i zawodników z 7 państw. W tym gronie z naszego klubu były 4 osoby z Brzegu i 1 osoba z Głuchołaz. Jakub Jaskólski wywalczył drugie miejsce w walkach drużynowych, a Maciej Łużyński zdobył pierwsze miejsce w walkach indywidualnych. Chłopcy wspólnie stworzyli drużynę w kategorii kadetów, to jest do 14 roku życia. Poza strefą medalową plasowali się: Kinga Skwarczyńska (Brzeg), Filip Niewęgłowski (Brzeg) i Mateusz Nogieć (Głuchołazy)” – wyjaśnia trener Michał Żurawiecki.

Oprócz walorów czysto sportowych tej eskapady, młodzież miała okazję zwiedzić nie tylko stolicę Walii, ale także Paryż.

  • „W drodze powrotnej do Polski zrobiliśmy dwudniowy przystanek w Paryżu i Disneylandzie w imię zasady »Poznajemy świat z taekwon-do«. Korzystając z okazji zachęcamy do udziału w treningach Taekwon-do, które w Brzegu odbywają się w środy i piątki w ZSZ nr 1, a w Głuchołazach we wtorki i czwartki w Zespole Szkół. Trenujemy w grupach wiekowych od czterolatków wzwyż. Wszystkich chętnych zapraszamy na lekcje pokazowe” – dodaje trener Michał Żurawiecki.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama