Gmina Grodków przedstawiła harmonogram remontu dróg na zapleczu rynku w Grodkowie

0
fot. UM w Grodkowie
Reklama
Reklama

W Grodkowie trwają prace związane z remontem nawierzchni oraz chodników przy ul. Reymonta, Grunwaldzkiej oraz Jagiełły. Inwestycja jest realizowana przy wsparciu finansowym w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Grodkowski magistrat przypomina, że prowadzenie robót budowlanych wymaga czasowego zamknięcia i wyłączenia z ruchu remontowanych odcinków ulic.


  • „Razem z wykonawcą czynimy wszelkie starania, aby uciążliwości związane z utrudnieniami w ruchu były jak najmniejsze, ale ze względu na zakres robót nie da się całkowicie uniknąć ograniczeń w ruchu kołowym i pieszym. Obecnie kończone są prace na ul. Jagiełły. Wykonawca stara się jak najszybciej zakończyć roboty na tej ulicy. Planowane jest, aby w drugiej połowie czerwca ul. Jagiełły przywrócić do ruchu. W odniesieniu do wcześniej przedstawionej informacji, ze względu na wynikłe trudności, wykonawca zmuszony był skorygować harmonogram robót na ul. Grunwaldzkiej i prace rozpoczęto 2 tygodnie później. Zakończenie robót na ul. Grunwaldzkiej planowane jest w drugiej połowie lipca” – czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Grodkowie.

Planowany harmonogram dla pozostałej części zadania przewiduje, że od połowy lipca do końca sierpnia zostaną wykonane prace na ul. Reymonta. Wykorzystując fakt, że nawierzchnia ul. Reymonta będzie wymieniona, Grodkowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o. o. zaplanowały także wymianę sieci wodociągowej w tej ulicy.

  • „W związku z powyższym usunięto nawierzchnię na ul. Reymonta, aby ułatwić wymianę wodociągu. Do połowy lipca wodociąg ma zostać wymieniony, ale prowadzone prace będą wiązały się z czasowymi włączeniami ul. Reymonta z ruchu. Po wykonaniu rozpoczętego remontu nawierzchnia dróg oraz chodników w centrum miasta będzie w dobrym stanie technicznym, co zwiększy bezpieczeństwo użytkowników korzystających z sieci drogowej. Polepszy się również dostępność komunikacyjną mieszkańców oraz osób korzystających z lokali użytkowych i publicznych w centrum Grodkowa. Uprzejmie prosimy o wyrozumiałość i z góry przepraszamy za utrudnienia, które powstaną w trakcie prowadzenia robót budowlanych” – informuje Miłosz Krok, burmistrz Grodkowa.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama