Artyści z Klubu Wojskowego na Festiwalu Piosenki i Tańca w Bydgoszczy

0
fot. Klub
Reklama
Reklama
Reklama

W dniach 03-06 czerwca br. w Bydgoszczy odbył się Festiwal Piosenki i Tańca w ramach Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego 2024. Do Kino Teatru Klubu Inspektoratu Wsparcia sił zbrojnych przybyły zespoły z całego kraju – w tym nasze.


Zmagania artystyczne zaczęły się w poniedziałek. Jako pierwsze wystąpiły: grupa taneczna Inwencja Junior z miniaturą „Inna” kat. 13-16 lat oraz Inwencja SHOWDANCE z układem „ Adaptacja” kat. pow. 16 lat. Dziewczynom opuszczając scenę towarzyszyły im gromkie brawa. Grupy przygotowała Julia Dobrowolska.

Wtorek był dniem zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Na scenie zaprezentowała się grupa wokalna Inwencja Junior w kat. 13-16 lat. Dziewczyny zaśpiewały „Ech Poleczko” oraz „Na nowej górze”. Widownia bardzo żywo reagowała na popisy artystek. Wokalistki przygotowała Jana Koronkiewicz.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Kolejnego dnia wystąpili soliści i wokaliści. W tej kategorii w grupie wiekowej pow. 16 lat mogliśmy podziwiać szer. Wiktorię Marciniak z utworami „10 Przykazań” oraz „Afganistan”. Do występu przygotowała ją Jana Koronkiewicz, a publiczność nagrodziła naszą solistkę brawami.

Czwartek był dniem podsumowującym wszystkie prezentacje. Na gali finałowej zostały wręczone nagrody i wyróżnienia. Wśród naszych wykonawców nie zabrakło Laureatów. Zespół wokalny Inwencja Junior otrzymał Laureata II stopnia oraz Nagrodę Ministra Obrony Narodowej. Wyróżnienie trafiło do zespołu tanecznego Inwencja Junior oraz Nagrodę Ministra Obrony Narodowej.

Wszyscy nasi wykonawcy zaprezentowali się wspaniale!

Gratulujemy naszym artystom oraz instruktorom!

Reklama
Reklama