Nasi artyści wyróżnieni. Burmistrz Brzegu wręczył nagrody dla twórców i animatorów kultury

1

Każda z wyróżnionych osób zasługuje na osobne podziękowania i nagrody. Razem natomiast stanowią grupę, dzięki której Brzeg jest silnym ośrodkiem twórczym różnych gatunków sztuki.


 

Gala trzeciej edycji nagród dla twórców i animatorów kultury odbyła się w miniony czwartek (6 listopada) Brzeskim Centrum Kultury.  Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, nasze miasto i Burmistrz Brzegu nagradzają wybitne osobowości artystyczne oraz wszystkich, którzy przyczyniają się w znaczący sposób do rozwoju kulturalnego. Wyróżniający się twórcy odebrali laury za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony kultury.

– Dzięki Państwa ciężkiej pracy, która niejednokrotnie stanowi też pasję Waszego życia, nasze miasto nie tylko rozwija się pod względem artystycznym, ale również jest ośrodkiem, z którego doświadczenia korzystają inne placówki ze swoimi artystami. Dziękuję wszystkim Państwu oraz ludziom zaangażowanym w różne formy kultury i sztuki w naszym mieście za rozwijanie Brzegu. To Państwo jesteście naszą wizytówką wśród lokalnych społeczności, ale również i scenach krajowych oraz międzynarodowych – gratulował Wojciech Huczyński, Burmistrz Brzegu.

Burmistrz podkreślał, że decydujący głos to o tym, kto faktycznie otrzyma nagrodę ma specjalna Komisja Nagród, składająca się również z osób z różnych środowisk kultury. Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: dla twórcy i wykonawcy indywidualnego, dla zespołów-twórców lub wykonawców oraz instruktorów i animatorów kultury.

W tym roku nagrodę dla twórcy i wykonawcy indywidualnego otrzymał Romuald Nowak. Postaci pana Romualda nikomu przedstawiać nie trzeba. Znany historyk i dyrektor Panoramy Racławickiej wydał ostatnio publikację historyczno-biograficzną pt. „Mój Brzeg”.

W kat. zespołów-twórców lub wykonawców nagroda przypadła grupie muzycznej „Luly”. To nowy szyld zespołu „Volare”, który promuje muzycznie nasze miasto.

W kat. Instruktorów i animatorów kultury Burmistrz Brzegu wyróżnił trzy osobowości. Również w wypadku tych nazwisk nikomu nie trzeba ich przedstawiać. Są obecni w życiu społecznym i kulturalnym, jako animatorzy również miejskich przedsięwzięć. Mowa o Wojciechu Toporowskim (anglista, dyrektor FPA W Brzegu), wolontariuszce Annie Głogowskiej oraz o Oskarze Łukaszu Michalaku (instruktorze tanecznym, tancerzu i współtwórcy widowisk tanecznych).

Listami gratulacyjnymi Burmistrza Brzegu zostali wyróżnieni: Alicja Zbyryt (prezes brzeskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich), Marek Kołkowski (prezes Fundacji „Rozwój”),  Magdalena Kłoda (kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzegu) oraz Angelika i Andrzej Rolscy (tancerze, instruktorzy tańca i właściciele szkoły „Coco Dance Center”, organizatora ogólnopolskich festiwali tanecznych w Brzegu).

[images cols=”five” lightbox=”true”]
[image link=”23058″ image=”23058″]
[image link=”23059″ image=”23059″]
[image link=”23060″ image=”23060″]
[image link=”23061″ image=”23061″]
[image link=”23062″ image=”23062″]
[image link=”23063″ image=”23063″]
[image link=”23064″ image=”23064″]
[image link=”23065″ image=”23065″]
[image link=”23066″ image=”23066″]
[image link=”23067″ image=”23067″]
[image link=”23068″ image=”23068″]
[image link=”23069″ image=”23069″]
[image link=”23070″ image=”23070″]
[image link=”23071″ image=”23071″]
[image link=”23072″ image=”23072″]
[image link=”23073″ image=”23073″]
[/images]