Koalicja PiS i PSL w powiecie brzeskim

7

Od jakieś czasu trwały spekulacje na temat utworzenia koalicji, która będzie rządziła w powiecie brzeskim. Wczoraj (26.11), szefowie powiatowych struktur PiS i PSL, podpisali porozumienie w tej sprawie i twierdzą jednogłośnie, że koalicja będzie trwałą współpracą w latach 2014-2018.


 

Krajowe władze PSL-u preferują zawiązanie koalicji z Platformą Obywatelską, ale – jak podkreślał Artur Kotara, szef powiatowego PSL-u – takie koalicje w perspektywie czasu muszą być trwałe.

– Władze krajowe Polskiego Stronnictwa Ludowego proszą, aby w pierwszej kolejności rozmawiać z Platformą Obywatelską, ale jest też zastrzeżenie, że w przypadkach kiedy powstają wątpliwości co do utrzymania koalicji przez 4 lata, należy szukać innych rozwiązań. Związek z PiS-em  przetrwa  4 lata i ta koalicja będzie dobrym rozwiązaniem dla powiatu brzeskiego – tłumaczył Artur Kotara

Obecny starosta Maciej Stefański (PiS) mówił, że tu chodzi o dobro mieszkańców i powiatu, a nie o wielką politykę. – Uznajemy, że w takiej koalicji zrobimy dużo dla naszego powiatu i prosiłbym nie mieszać polityki na samej górze z naszą polityką w powiecie – dodał Maciej Stefański

Przypomnijmy, że Prawo i Sprawiedliwość, otrzymało w wyborach 7 mandatów, Polskie Stronnictwo Ludowe i Platforma Obywatelska po 4 mandaty. W takiej sytuacji łatwiej było zbudować stabilną koalicję z PiS-em. Na razie nie wiadomo, kto zostanie starostą, ale w przypadku ewentualnej koalicji PSL i PO oraz inne, mniejsze ugrupowania – ludowcy mogliby liczyć na stanowisko starosty dla człowieka ze swoich struktur.