I Konkurs Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej – muzyczna wyprawa pełna emocji w „Ósemce”

1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

29 maja 2025 roku zapisze się w historii „Ósemki” jako dzień wyjątkowy – dzień, w którym sala gimnastyczna zamieniła się w zielone polany, a korytarze zabrzmiały echem górskich ścieżek. Wszystko za sprawą pierwszej edycji Konkursu Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej, który zgromadził uczniów klas 4–7 oraz nauczycieli na niezwykłej muzycznej wędrówce.

Już od pierwszych chwil czuć było wakacyjną atmosferę dzięki piosence wykonanej przez Weronikę Buksę i Aleksandrę Stępień. Uczniowie ÓSEMKI z dużą dozą nieśmiałości, z plecakami pełnymi pasji, stanęli na scenie, by wspólnie wyruszyć w podróż przez dźwięki, emocje i krajobrazy śpiewanej turystyki. Całe wydarzenie poprowadzili z humorem Tosia i Witek z klasy 6b.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Reklama

Na wstępie serdecznie powitali wszystkich obecnych, szczególne słowa kierując do uczestników konkursu – uczniów klas 4–7, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali swoje występy. Ważną rolę w konkursie odegrało jury, które z ogromną wrażliwością oceniało każdy występ:

Pani Wioletta Golonka – wokalistka i uczestniczka grup wokalnych Brzeskiego Centrum Kultury, znana z licznych spektakli i koncertów,

Pani Daria Maryszczak – nasza szkolna psycholożka, która już nie raz zachwyciła nas swoim muzycznym talentem podczas szkolnych wydarzeń,

Pani Beata Ożóg – niezastąpiona sekretarka szkoły, która potrafi zorganizować niemal wszystko – również konkurs muzyczny!

Wybór zwycięzców nie był łatwy – każdy występ wnosił coś unikalnego. Konkurs rozpoczęli uczniowie klasy 4b, wprowadzając nas w klimat porannej górskiej ciszy utworem „Opadły mgły”. Następnie scena należała do klasy 4a, która przeniosła nas w malownicze rejony Ponidzia za sprawą piosenki „Nutka z Ponidzia”.

Kolejne klasy zachwycały publiczność różnorodnością repertuaru:

5b – utwór „Jak” – pełen emocji, refleksji i szczerości,

5a – „Majster Bieda” – ballada o legendarnym bieszczadzkim tułaczu, śpiewana z pasją i przekonaniem,

6c – „Bieszczadzkie Anioły” – magiczna opowieść o tajemniczych duchach gór,

6a – „Rzeka” – nastrojowa piosenka niosąca spokój i zadumę,

6b – „Pejzaże Harasymowiczowskie” – poetycka podróż przez słowa i obrazy natury.

Starsze klasy również nie zawiodły:

7c – „Jest już za późno” – poruszający występ pełen emocjonalnej głębi,

7a – „Bez słów” – piosenka, która – jak sama nazwa wskazuje – mówiła sercem,

7b – finałowa piosenka „Zabieszczaduj” – energetyczna, żywiołowa i rozkołysana, zakończyła koncert z prawdziwym przytupem!

Każda klasa pokazała coś wyjątkowego – nie tylko umiejętności wokalne, ale także ogromną wrażliwość muzyczną i serce włożone w przygotowania.

Prawa konkursu są jednak takie, że wyłonione są miejsca i wyróżnienia.

W tym roku wyniki były następujące:

I miejsce – klasa 6b

II miejsce – klasa 4b

III miejsce – klasa 5b

Wyróżnienie: klasy 4a i 7a

Prowadzący podsumowali wydarzenie słowami:

„To już wszystkie występy! Każda klasa wniosła coś wyjątkowego – dziękujemy wykonawcom! Do zobaczenia na kolejnych muzycznych szlakach!”.

I my również wierzymy, że to dopiero początek pięknej tradycji. Pierwszy Konkurs Piosenki Turystycznej i Poezji Śpiewanej pokazał, że muzyka łączy, inspiruje i daje siłę – a kiedy jest śpiewana razem, potrafi poruszyć nawet najwyższe szczyty serc.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, jurorom, opiekunom klas i gościom za obecność i zaangażowanie. Do zobaczenia na kolejnej edycji konkursu – muzyczna wędrówka trwa!

Monika Słupska

Joanna Szir

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

1 KOMENTARZ

  1. You’re so awesome! I don’t believe I have read a single thing like that before. So great to find someone with some original thoughts on this topic. Really.. thank you for starting this up. This website is something that is needed on the internet, someone with a little originality!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj