Brzeg, Grodków, Lewin Brzeski, Skarbimierz i Olszanka – Mammobus w powiecie brzeskim.

0

W styczniu, mammobus LUX MED Diagnostyka, odwiedzi powiat brzeski. Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.


Rak piersi, to najczęściej występujący nowotwór wśród Polek. Dlatego  ważna jest profilaktyka w wykrywaniu tej choroby. Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia i nie potrzebne jest skierowanie lekarskie. Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba.

Bez konieczności stania w kolejce, kobiety w wieku 50-69 lat, będą mogły wykonać bezpłatne badanie, rejestrując się wcześniej telefonicznie pod nr tel. 58 666 24 44. Linia telefoniczna jest czynna 7 dni w tygodniu (pn.- pt.: 8:00 – 20:00, sob.- nd.: 9:00-18:00). Informacje o badaniach dostępne również na stronie internetowej www.mammo.pl

Mammografię można będzie wykonać w mammobusie:

Brzeg – 3,4,5,8,9,10 stycznia przy Ratuszu, ul. Rynek (od strony południowej)
Grodków – 3 i 4 stycznia przy Markecie BHP Fire Shop, ul. Traugutta 9a
Lewin Brzeski – 5 i 8 stycznia przy firmie Mera S.A., ul Sikorskiego 3
Skarbimierz – 13 stycznia przy Urzędzie Gminy, ul. Parkowa 12
Olszanka – 16 stycznia przy PHP Agro-Efekt, Olszanka 1

IMG_4391