Potrącił „na pasach”, zawiózł do szpitala i przepadł. Policja poszukuje sprawcy.

0

Pani Irena podążała, jak co dzień, do pracy. Na przejściu dla pieszych przy ul. Armii Krajowej w Brzegu, została potrącona przez samochód. Pełną świadomość odzyskała dopiero w brzeskim szpitalu.


 

– To się stało w poniedziałek, 8 grudnia. O godzinie 6:30, wyszłam z domu do pracy. Na przejściu dla pieszych przy  ul. Armii Krajowej, obok restauracji „Parkowa”, zostałam potrącona przez samochód. To musiało stać się około godziny 6:40. Poczułam silny ból i nagle leżałam na chodniku – mówi nam poszkodowana. – Ten kierowca się zatrzymał, podniósł mnie i wsadził do samochodu. Wszystko mnie bolało i w pewnym momencie straciłam przytomność bo obudziłam się dopiero w szpitalu – dodaje pani Irena.

Osoba, która przywiozła poszkodowaną do szpitala, przepadła. Pracownicy BCM-u powiadomili policję z uwagi na okoliczności, w jakich ranna kobieta trafiła do szpitala.

– Prowadzimy w tej sprawie dochodzenie, które ma ustalić sprawcę i przebieg tego wypadku. Trwa sprawdzanie nagrań z kamer monitoringu miejskiego oraz z kamery, która znajduje się w szpitalu – wyjaśnia Bogusław Dąbkowski  oficer prasowy KPP w Brzegu. – Osoby, które mogą być świadkami tego zdarzenia, prosimy o kontakt z policją. W ustaleniu sprawcy może pomóc każda przekazana informacja: kolor samochodu, marka, początek numeru rejestracyjnego lub jakikolwiek inny szczegół – dodaje Dąbkowski

Przynajmniej dwie osoby widziały całe zajście. Znajoma pani Ireny oraz inny kierowca, który się zatrzymał aby udzielić pomocy.

– Po wyjściu ze szpitala spotkałam znajomą, która powiedziała mi, że była świadkiem tego potrącenia. Według jej relacji, auto było koloru czerwonego. Zatrzymał się również inny kierowca, który chciał udzielić pomocy ale wysoki mężczyzna w długich włosach,  który mnie potrącił, powiedział, że sobie poradzi. Wsadził mnie do auta i odjechał – mówi poszkodowana w oparciu o relację świadka.

Znajoma poszkodowanej niestety nie zapamiętała marki pojazdu i numeru rejestracyjnego. Być może, takie informacje posiada kierowca, który zatrzymał się i chciał pomóc. Każdy kto był świadkiem tego zajścia lub może cokolwiek wiedzieć w tej sprawie, proszony jest o kontakt z Komedą Powiatową Policji w Brzegu pod numerem tel. 077 424 00 03.

DSC01782 (Kopiowanie)fot. Pani Irena została potrącona na przejściu dla pieszych, 8 grudnia około godz. 6:40