Zerwany dach w Pępicach. Silny wiatr nawiedził okolice Brzegu [video]

4

Powalone drzewa, zerwane dachy i uszkodzone linie energetyczne to skutek orkanu jaki przeszedł dziś w godzinach wieczornych przez powiat brzeski. W niektórych miejscach zostały uszkodzone linie energetyczne co spowodowało przerwy w dostawie prądu i wody.


Żywioł zerwał i uszkodził dachy w wielu miejscowościach. Głównie ucierpiały: Pępice, Skorogoszcz, Łosiów, Bierzów, Olszanka i Skarbimierz.

– Zerwany dach domu w Skarbimierzu spadł na samochód. Wszędzie, a zwłaszcza w Olszance, silne wiatry połamały drzewa. W każdym miejscu straż pożarna prowadzi działania ratunkowe i pomocnicze. Na bieżąco wydajemy plandeki dla domostw, w których zostały uszkodzone dachy – informuje Janusz Koronkiewicz z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Brzegu.

W Pępicach, niektóre domostwa są pozbawione prądu. Tam, silny wiatr poważnie uszkodził pokrycie dachowe. Zostały uszkodzone też belki stropowe co zmusiło mieszkańców do ewakuacji.

– Dodatkowym utrudnieniem jest grząski grunt wokół budynku co uniemożliwia dojazd ciężkim sprzętem. Pogoda też nas nie rozpieszcza. Ciągle pada deszcz i wieje wiatr co utrudnia prace zabezpieczające. Zgłoszenia o uszkodzeniach dachów i powalonych drzewach cały czas napływają do dyżurnego – informuje nas na miejscu zdarzenia, st. kpt. Dariusz Kulawinek. – Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń – dodaje oficer prasowy PSP w Brzegu