Wiatr powoduje kolejne zniszczenia. W Lewinie drzewo zawaliło się na halę sportową.

0

Silne wiatry, które utrzymują się w naszym regionie od piątku, przyniosły wiele zniszczeń, dziś sprawiły kolejne.


 

Dziś (11 stycznia) w Brzegu na ul. Konopnickiej i Sikorskiego, powalone drzewa uszkodziły dachy budynków mieszkalnych. W Łukowicach Brzeskich zwaliła się ściana szczytowa budynku (pisaliśmy o tym TUTAJ), a w Kopicach drzewo uszkodziło linię telekomunikacyjną. Dużych zniszczeń wiatr dokonał w Lewinie Brzeskim, gdzie około godz.16:00, drzewo upadło na halę sportową przy ul. Mickiewicza.

– Na razie strat nie oszacowano, nie wiadomo też, czy jutro będzie można korzystać z tego obiektu sportowego – relacjonował Janusz Koronkiewicz z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Brzegu.

Już od piątku żywioł powodował znaczne straty. Zrywał i uszkadzał dachy w wielu miejscowościach. Głównie ucierpiały: Pępice, Skorogoszcz, Łosiów, Bierzów, Olszanka i Skarbimierz.

– Zerwany dach domu w Skarbimierzu spadł na samochód. Wszędzie, a zwłaszcza w Olszance, silne wiatry połamały drzewa. W każdym miejscu straż pożarna prowadzi działania ratunkowe i pomocnicze. Na bieżąco wydajemy plandeki dla domostw, w których zostały zerwane dachy – informował Janusz Koronkiewicz.

Przez blisko 2 godziny w m. Łosiów, Jasiona, Strzelniki, Przecza, Wronów i w części Lewina Brzeskiego nastąpiła przerwa w dostawie prądu.

Zobacz też :
„Zerwany dach w Pępicach. Silny wiatr nawiedził okolice Brzegu”
„Coraz większe straty. Silny wiatr zawalił ścianę szczytową w Łukowicach Brzeskich”