VIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców

0

30 listopada 2009 r. w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Burmistrza Grodkowa i Dyrektora Gimnazjum Publicznego nr 1. Była to już ósma edycja imprezy, której celem jest propagowanie sportu, zachęta do jego uprawiania oraz promocja szkoły i miasta.

Otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Grodkowa Pan Marek Antoniewicz wraz

z Dyrektorem Gimnazjum Publicznego nr 1 w Grodkowie Panią Elżbietą Sarabon–Pałką.

Sportowe zmagania poprzedził występ zespołu tanecznego działającego przy Gimnazjum Publicznym nr 1 w Grodkowie, którego opiekunem jest Pani Teresa Basiura.

W turnieju rywalizowały ze sobą drużyny dziewcząt i chłopców z Gimnazjum Publicznego z Ziębic, Publicznego Gimnazjum z Komprachcic, Publicznego Gimnazjum z Kamiennika

i Gimnazjum Publicznego nr 1 z Grodkowa. Przy głośnym, sportowym dopingu zebranej społeczności uczniowskiej rozpoczęła się walka o zwycięstwo. Również na trybunach trwała rywalizacja w konkursie na „Super Kibiców”. Jej celem było wyłonienie najlepiej kibicującej klasy. Konkurs przygotował i przeprowadził Samorząd Uczniowski Gimnazjum Publicznego nr 1 w Grodkowie.

Po zaciętej walce rywalizację chłopców wygrała drużyna Gimnazjum Publicznego

z Ziębic. Drugie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum Publicznego nr 1 w Grodkowie, trzecie miejsce drużyna UKS Jedynka przy Gimnazjum Publicznym nr 1 w Grodkowie, czwarte miejsce zajęli chłopcy z Publicznego Gimnazjum z Komprachcic. W rywalizacji dziewcząt zwycięstwo odniosła drużyna Gimnazjum Publicznego nr 1 z Grodkowa, na drugim miejscu uplasował się zespół UKS „Jedynka” przy Gimnazjum Publicznym nr 1 w Grodkowie, trzecie miejsce zajęła drużyna Gimnazjum Publicznego z Ziębic, zaś czwarte miejsce zajęły dziewczęta z Komprachcic.

Wybrano również wyróżniających się zawodników turnieju. Za najlepszą zawodniczkę turnieju uznano Martę Górną z GP nr 1 w Grodkowie, najlepszą bramkarką została Edyta Sieńkowska również z tej samej szkoły. Wśród chłopców najlepszym zawodnikiem został Paweł Pilarczyk z GP w Ziębicach, najlepszym bramkarzem zaś Krzysztof Różycki z GP nr 1 w Grodkowie

Na zakończenie turnieju Dyrektor Gimnazjum Publicznego nr 1 w Grodkowie Pani Elżbieta Sarabon–Pałka wręczyła drużynom uczestniczącym w turnieju pamiątkowe puchary, pamiątki i dyplomy, pogratulowała zdobytych miejsc i zaprosiła na kolejną edycję turnieju, który odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

 

Opracował: Sławomir Łoza