Połamane drzewa, uszkodzone auta i poszycia dachowe – Wiatr nie odpuszcza

2

Tylko wczoraj (30.03), strażacy interweniowali w powiecie brzeskim 12 razy. Dziś w godzinach popołudniowych, silny wiatr ponownie dał się we znaki.


Na drodze krajowej 39 w Brzegu, przy moście nad kanałem Odry, przewrócił mobilny bilboard reklamowy. Przy ulicy Lwowskiej, Cegielnianej, Wrocławskiej i Bolesława Chrobrego, powalił drzewa. W budynku przy ul. Oławskiej zdmuchnął masywną pokrywę wejścia dachowego. Prawdopodobnie to nie koniec szkód, jakie wyrządziła wichura, bo meteorolodzy prognozują  wystąpienie silnego wiatru dziś w nocy i jutro późnym popołudniem.

– W większości przypadków wyjeżdżaliśmy do przewróconych drzew. W Leśniczówce został naderwany dach pokryty papą, a w miejscowości Polana wiatr zerwał kilka dachówek i gąsiorów szczytowych  w budynku – mówił o wczorajszych zdarzeniach Jacek Nowakowski z PSP w Brzegu.

Dla woj. opolskiego zostało też wydane ostrzeżenie hydrologiczne 2 stopnia – „W związku z opadami deszczu oraz topnieniem pokrywy śnieżnej w górach, w ciągu najbliższej doby, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych, prognozowane są wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich” – czytamy z komunikatu IMGW.

Jak przetrwać załamanie pogody? Warto zaopatrzyć się w latarkę. Podczas wichury często dochodzi do braku dostaw energii. Unikajmy parkingów w pobliżu drzew. Należy też zapewnić bezpieczne schronienie zwierzętom, które na co dzień przybywają poza domem – radzą strażacy.