Mrozu i Edyta Górniak gwiazdami Dni Księstwa Brzeskiego!

1

Do wielkiego święta naszego miasta pozostał miesiąc. Organizatorzy długo utrzymywali w tajemnicy, kto wystąpi na DKB 2015, ale dziś (1.04) zdradzili, że będzie to Edyta Górniak i Łukasz Mróz „Mrozu”. W tym roku weekend majowy jest krótki, jednak cykl przygotowanych imprez i atrakcji ruszy już 30 kwietnia.


– 30 kwietnia będzie specjalnym dniem dla dzieci podczas, którego zaprezentujemy spektakl w Brzeskim Centrum Kultury. 1 maja, czyli dzień książęcy i 15-lecie podpisania porozumienia partnerskiego pomiędzy Brzegiem i niemieckim Goslar. W tym dniu odbędą się dwa koncerty symfoniczne, a w nowym brzeskim hotelu Best Western Plus zaprezentuje się zespół Vintage Vegas – mówi Łukasz Oskar Michalak, koordynator DKB 2015.

Sobota, 2 maja, będzie głównym dniem świętowania w Brzegu. Posłuchaj, co przygotowali organizatorzy.

Łukasz Oskar Michalak

3 maja, będzie dniem rekreacyjnym. Brzeskie Centrum Kultury w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przygotują imprezy dla całych rodzin. Warto zaznaczyć, że podczas tegorocznych Dni Księstwa Brzeskiego, nie zapomniano o „klubowym graniu”. Cykl imprez obędzie się m. in. w Restauracji „Trzy Życzenia”, „Semaforze”, „Herbaciarni”, „Wozowni” oraz ”Brzeskiej Scenie”.

W tym roku zajdą pewne zmiany przy wyborze Księcia Brzeskiego. Zaszczytną funkcję będą mogły pełnić również panie – i tak – zamiast księcia brzeżanie będą mogli wybrać swoją księżną.

O kulisach wyboru gwiazdy wieczoru Edyty Górniak, opowiada Jacek Ochmański, dyrektor Brzeskiego Centrum Kultury.

Jacek Ochmański

397695_337741772968216_2027487202_n

fot. facebook.com/pages/Edyta-Górniak