Poczęstunek Wielkanocny w Świetlicy PPK Brzeg

0
Reklama

Jak co roku, już od wielu lat w Punkcie Pomocy Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzegu działa Świetlica opiekuńczo – wychowawcza z elementami socjoterapii. Dzieci bezpłatnie korzystają z wielu ciekawych, atrakcyjnych zajęć pod okiem wyspecjalizowanej kadry opiekuńczo – wychowawczej.


Przez prawie cały rok kalendarzowy piętnaścioro dzieci spędza w sposób zorganizowany czas wolny pod czujnym okiem wychowawców. Świetlica prowadzi swoją działalność codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach: 15:30 – 17:30, również w czasie wakacji, ferii zimowych czy w innych dniach wolnych od zajęć szkolnych. Dzieci w czasie pobytu w Świetlicy korzystają z różnych zajęć kulturalno – oświatowych czy sportowo rekreacyjnych. Do dyspozycji dzieci jest sprzęt komputerowy z dostępem do internetu, sprzęt sportowy: stół do tenisa stołowego, piłkarzyki, piłki i wiele innych możliwości do podnoszenia tężyzny fizycznej dzieci, jak również całe zaplecze do gier i zabaw świetlicowych czy zajęć plastycznych.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

W  dniu 03 kwietnia 2015 roku na bazie świetlicy wychowawcy zorganizowali dzieciom postny poczęstunek w okazji  Świąt  Wielkiejnocy, który musiały same przygotować, a następnie mogły skonsumować. Dzieci mogły posłuchać krótkiej historii / opowieści na temat pochodzenia / genezy tych Świąt, jak również mogły pochwalić się swoją wiedzą w tym temacie. Spotkanie jak zawsze w takich sytuacjach przebiegło w miłej, sympatycznej i świątecznej atmosferze.

Kierownik PPK Brzeg
Ryszard Lau

Reklama